Olten Filarmoni Orkestrası caz müziği sevenler için muhteşem bir “Caz Şarkıları” Gecesi düzenliyor

Olten Filarmoni Orkestrası caz müziği sevenler için muhteşem bir “Caz Şarkıları” Gecesi düzenliyor
Yayınlama: 29.03.2024
A+
A-

Olten Filarmoni Orkestrası caz müziği sevenler için muhteşem bir “Caz Şarkıları” Gecesi düzenliyor. Arjantinli Orkestra Şefi Tulio Gagliardo Varas Yönetimindeki Orkestra Caz Solisti Ece Göksu eşliğinde 1 Nisan 2024 Pazartesi akşamı saat: 20.30’da İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Çok sesli müziğin İzmir’deki temsilcisi Olten Filarmoni Orkestrası 1 Nisan akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde caz müziği sevenler için muhteşem bir konser düzenliyor. Dünyaca ünlü sanatçılara 10 yıldır ev sahipliği yapan orkestra düzenlediği her biri birbirinden farklı konseptteki konseriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Olten Filarmoni bu kez de caz müziğinin çok değerli isimlerini konuk etmeye hazırlanıyor.

10 Nisan konserinin bayrama denk gelmesi nedeniyle öne alındığını dile getiren Olten Filarmoni Orkestrası Sanat Koordinatörü Akgün Çavuş, “10 Nisan konserimizi 1 Nisan’a aldık ve bu konserimiz de Türkiye’de caz solistleri arasında çok önemli bir yere sahip olan Caz Solisti bir arkadaşımız Ece Göksu yer alıyor. Kendisi çok iyi biz caz vokal. Ayrıca Caz Quartet olarak da piyanoda Uğur Güneş, yine caz müziğinin iyi bilinen isimlerinden Eylül Biçer Gitar’da, Volkan Topakoğlu Bas ve ben de Davul’da olacağım. Olten Filarmoni Orkestrası eşliğinde yine güzel bir Caz akşamı yaşayacağız. Daha çok klasik çalıyoruz, konserin ismini de “Caz Şarkıları” olarak koyduk. Gerçekten caz müziğinin sevilen standartlarının içinde olduğu güzel bir caz gecesi olacak. Güzel bir akşam olacağını düşünüyor, herkesi konserimize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

1 Nisan akşamı İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki “Caz Şarkıları” Konser Programı, Dmitri Shostakovich: Jazz Suite, Waltz No. 2, George Gershwin – Medley, Cole Porter – Love for Sale, Cole Porter – Under My Skin, George Gershwin – Man I Love, Cole Porter – Salute for Orchestra, George Gershwin – Fascinating Rhythm, George Gershwin, Ira Gershwin – Embraceable You, Josef Myrow – You Make Me Feel So Young, Duke Ellington – Caravantu şeklinde olacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.