Büyükşehir, usta halk ozanı Özay Gönlüm’ü unutmuyor

Büyükşehir, usta halk ozanı Özay Gönlüm’ü unutmuyor
Yayınlama: 02.03.2024
A+
A-

Başkan Zolan, “Özay Gönlüm,  gönlümüzde yaşıyor”

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’nin yetiştirdiği büyük halk ozanı Özay Gönlüm’ü vefatının 24. yıl dönümünde de unutmadı.  Özay Gönlüm’ün yapmış olduğu eser ve derlemelerle hatırlanacağını vurgulayan Başkan Zolan “Özay Gönlüm,  gönlümüzde yaşıyor” dedi.

 

Denizli’nin ezgileri ve halk kültürünü tüm dünyaya tanıtan unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm, vefatının 24. yıl dönümünde de Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği törenle anıldı. Usta sanatçının Çatalçeşme Oda Tiyatrosu bahçesindeki anıt heykeli önünde yapılan törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Tavas Belediye Başkan Yardımcısı Osman Hıra, Kızılcabölüklüler Vakfı Başkanı Osman Erkli, davetliler, yakınları ve çok sayıda seveni katıldı. Başkan Zolan’ın sanatçının anıt heykeline çelenk bırakmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm’ün bedenen yaşamını yitirdiğini, eserleri ve türkülerinin yaşadığını ifade eden Başkan Zolan, “Türküler söylendikçe Özay Gönlüm yaşıyor. O gönlümüzde yaşıyor. Bugün Denizli’mizde, Ege’mizde türküler söyleniyorsa, en büyük kahramanı, hak sahibi Özay Gönlüm’dür. Özay Gönlüm yaşamı boyunca eser bırakmış, iz bırakmış, gök kubbede hoş bir seda bırakmıştır

” dedi.

 

Başkan Zolan: Hep beraber o türküleri söylemeye devam edeceğiz

 

Başkan Zolan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hemşehrilerimizin gönlünde en güzel yere sahip olmuştur. Rahmet, minnetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Hep beraber o türküleri söylemeye devam edeceğiz. Yarenini hiçbir zaman unutmadan gelecek nesillere aktarıp sahip çıkacağız. Hiçbir zaman unutmayacağız.” Törenin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Belediye Başkan Yardımcısı Osman Hıra, Kızılcabölüklüler Vakfı Başkanı Osman Erkli, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Osman Özpek ve büyük halk ozanı Özay Gönlüm’ün yeğeni Osman Gönlüm günün anısına anıt önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.