On binde bir görülen hastalık İzmir Şehir Hastanesi’nde başarıyla tedavi edildi

On binde bir görülen hastalık İzmir Şehir Hastanesi’nde başarıyla tedavi edildi
Yayınlama: 14.03.2024
A+
A-

Yemek yedikten sonra karın ağrısı, bulantı, kusma ve hazımsızlık şikâyetiyle İzmir Şehir Hastanesi cerrahi polikliniğe başvuran 26 yaşındaki kadın hastaya on binde bir görülen superior mezenter arter (SMA) sendromu tanısı konularak tedavi edildi ve sağlığına kavuştu.

Görülme sıklığı on binde bir olan Wilkie Sendromu olarak da bilinen SMA sendromu, duodenum denilen ince bağırsağın aorta ve superior mezenter arter arasında sıkışması sonucu oluşmaktadır. Bu nedenle ameliyata alınan hastaya, Prof. Dr. Kemal Erdinç Kamer, Op. Dr. Murat Güner ve ekibi tarafından bağırsak ana damarının ince bağırsağa bası yapması nedeniyle bağırsak onarımı (duodenoplasti) ve daralmış olan ince bağırsak bölümünü genişletme (striktüloplasti) işlemi başarı ile uygulandı.

Son teknolojik altyapı ile donatılmış ameliyathaneleri ve deneyimli kadrosu sayesinde yenilikçi işlemleri ve cerrahi girişimleri başarı ile gerçekleştirebilen İzmir Şehir Hastanesi, alanında öncü bir sağlık kurumu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.