URLA ROTARY’den bursiyerlerine kültür ve sanat dolu bir gün

URLA ROTARY’den bursiyerlerine kültür ve sanat dolu bir gün
Yayınlama: 22.02.2024
A+
A-

Urla Rotary Kulübü bursiyerlerine yönelik kültür sanat günü etkinliği düzenledi. Konak Tarihi Kemeraltı Çarşısını gün boyu rehber eşliğinde gezen öğrenciler akşam da İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi’ndeki İzmir Şehir Tiyatroları’nın “Mor Şalvar” oyununu izledi.

 

İzmir Urla Rotary Kulübü bursiyerleri için kültür ve sanat dolu bir gün gerçekleştirdi. Konak Saat Kulesinde başlayan gezi programı Kemeraltı Çarşısı turu ve İzmir’in yerel lezzetlerinin tadımı ile devam ederek İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının tarihi Elhamra Sahnesi’ndeki oyunu ile sona erdi.

 “Gençler Geleceğimizdir” diyerek kulübün eğitime ve gençlerin gelişimine  verdiği öneme vurgu yapan Kulüp Başkanı Berna Üzer, “Lise ve üniversite öğrencisi bursiyerlerimizin gelişimine katkıda bulunmak, ara tatilde sosyalleşmelerini sağlamak ve birbirimizi daha yakından tanımak için içerisinde pek çok faaliyeti barındıran bu etkinlik gününü planladık. Tarihi saat Kulesinde rehberimiz İdil Yazıcıoğlu’nun anlatımıyla başlayan turumuz, Kemeraltı Çarşısı gezisi, çarşı içindeki hanlar, hamamlar, konaklar, camiler ve sinogogları gezerek devam etti. Kültürümüzü barındıran sokak lezzetleri ve yerel ürünleri hep birlikte tattık…  Akşam da pek çok öğrencimizin ilk kez gittiği ve hayran kaldığı İzmir Devlet Opera ve Balesi tarihi Elhamra Sahnesi’nde Şehir Tiyatroları’nın çok güzel bir oyununu izledik. Bu güzel günü gerçekleştirmemizde bizlere destek olan başta TARKEM (Tarihi Kemeraltı Çarşısı Derneği)’ne ve çok değerli Üyemiz Genel Müdürü sevgili Sergenç İneler’e, kulüp üyelerimize, rehberimize ve gezimize katılan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Dönem içerisinde bursiyerlerimiz için bu tür etkinliklere devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.