Serter: “İşsiz gençler için istihdam garantili eğitimler vereceğiz”

Serter: “İşsiz gençler için istihdam garantili eğitimler vereceğiz”
Yayınlama: 10.03.2024
A+
A-

Serter’den Ege Mahallesi çıkarması

Serter’den Ege Mahallesi’ne kreş ve çamaşırhane sözü

İYİ Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter, Roman yurttaşların yaşadiğı Ege Mahallesi’ne çıkarma yaparak, dernek başkanları, muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Mahallenin sorularını dinleyen Serter, çözüm önerilerini ve projelerini vatandaşlarla paylaştı.

Mahalle girişinde gençler tarafından meşale ve konfetiler ile karşılanan Huriye Serter, müzik eşliğinde coşkulu bir şekilde mahalleyi gezdi. Vatandaşların tek tek ellerini sıkan, çocuklarla özel olarak ilgilenen Serter, gençlerle birlikte oynarken, davul çaldı ve bilardo oynadı. Ege Mahallesi Eğitim, Gençlik ve Kültür Derneği ile Ege Mahallesi Kadın Çocuk Eğitim Derneği’ni ziyaret ederek yöneticilerinden bilgi alan Serter, Ege Mahallesi Muhtarı Özer Kaleli ile de görüşerek mahallesinin sorunlarını dinledi.

Kadın ve çocuklar için kreş ve çamaşırhane sözü

Ege Mahallesi’nin Konak’ın kendine özgü yapısıyla ayrı bir önemi olduğunu belirten İYİ Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter, bu mahallelerin korunması gerektiğini söyledi. Toplumumuzun en renkli kişilerinin burada yaşadığını, mahallenin birçok sorunla boğuştuğunun altını çizen Serter, “Bu mahallede de en çok kadın ve çocuklar sorun yaşıyor. Mahallede bir kreş yok. Semt Evi yok. Gençlerin spor yapacağı alanları yok. Bunların bir an önce mahalleye kazandırılması gerekiyor. Ayrıca Aşevi ve Çamaşırhane de kurulması gerekiyor. Ben seçilmem halinde bunların hepsini hayata geçireceğim. Buradaki gençlere yenilikçi meslek kazandırmak sanayinin ihtiyacı olan alanlarda özel sektör işbirliği ile istidam yaratan eğitim projeleri yapacağım. Ayrıca Konak Roman Orkestrası’nı kuracağım. Bu da buradaki gençler için bir istihdam alanı olacak. Okuyan çocuklara daha çok destek olacağım. Kırtasiye yardımları ve beslenmelerine katkı sağlayacağım. Uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmalar yapan mahalle derneklerine de destek olacağım” dedi.

Serter daha sonra Ege Mahallesi Kadın Çocuk Eğitim Derneği’nin uyuşturucu ile mücadele etmek için uyuşturucu yüzünden hayatını kaybeden Umut isimli genç adına düzenlediği bilardo turnuvasını da gezdi. Istaka ile bilardo toplarına vuran Serter, burada gençlerle anı fotoğrafı çektirdi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.