‘PERDE KAMPÜSTE AÇILIYOR’ projesi’ne büyük ilgi

‘PERDE KAMPÜSTE AÇILIYOR’ projesi’ne büyük ilgi
Yayınlama: 02.03.2024
A+
A-

‘PERDE KAMPÜSTE AÇILIYOR’ PROJESİ’NE BÜYÜK İLGİ

Acıbadem Üniversitesi Drama Kulübü ile Oda Tiyatrosu “Perde Kampüste Açılıyor” projesi kapsamında Oda Tiyatrosu sanatçılarını ACU Sahne’de misafir ediyor.  Projenin arkasında da akademi ve sanat dünyasının iki usta ismi İrfan Güney ve Kaan Erkam var.

Herkese açık olan Oda Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunlar, çok sembolik bir  gişe ücretiyle yoğun bir katılım ile izlenirken  tiyatroseverlerin de  beğenisini kazanmakta. Oyuna öğrencilerin yanı sıra okul çalışanları da oldukça ilgi göstermekte. İlk olarak Montaigne oyunuyla sahne alan Oda Tiyatrosu sanatçıları daha sonra ‘En Güzel Aşk Şarkılarını Erkekler Yazar’ isimli müzikal komedi ile izleyicilerle buluştu. Oda Tiyatrosunu yöneten sanatçı yazar Kaan Erkam  ve Rektör Yardımcısı  İrfan Güney yıllar öncesinden de   oldukça başarılı  projelere imza atmışlardı. Kendisi de müzisyen ve akademisyen olan İrfan Güney Kaan Erkam ile birlikte Marmara Üniversitesi’nde çalıştığı yıllarda Oda Tiyatrosu ile ‘Operada Hayalet’ üzerine bir fantezi oyununda piyanist olarak rol almış ve 48 saat sahnede kalma rekorunu gerçekleştirmişlerdi. Ayrıca öğrencilerin giysiden, kitap, kırtasiye ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birlikte sosyal sorumluluk projeleri yapmışlardı.

GÜNEY: ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ ÇAĞDAŞ BİLİMİN SANATLA KUCAKLAŞTIĞI BİR KURUM

Konuyla ilgili olarak İrfan Güney “Kuruluşundan beri çalışmakta olduğum Acıbadem Üniversitesi çağdaş bilimin sanatla kucaklaştığı bir yükseköğretim kurumudur. Akademik kadrosu, teknolojik alt yapısı, öğrencilere sunduğu imkanlar, çağdaş, ulaşılabilir yönetim anlayışı ve dünya standartlarındaki kampüs olanaklarıyla öğrencilerimizin sadece mesleki bilgilerle değil, kültürel, sanatsal ve sportif bakımdan da çok donanımlı olarak mezun olmasını arzu ediyoruz.” dedi. Öğrenci kulüplerinin çok aktif olduğu Acıbadem Üniversitesi’n, sanatın bilimle kucaklaştığı bir yüksek öğretim kurumu olarak tanımlayan İrfan Güney Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında bir dizi etkinlik yaptıklarını belirtti.  ‘Malleus’ isimli oyunlarını sahneleyen Acıbadem Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümü öğrencilerine Oda Tiyatrosu ve Kaan Erkam’ın  kucak açarak destek verdiğini böylece  profesyonel sahnelerde oyunu sahnelediklerini, ayrıca Drama Kulübü ile Oda Tiyatrosu sanatçılarının birlikte sahneleyeceği müzikal çalışmalarının devam ettiğini söyleyen İrfan Güney bilim olmadan sanat, sanat olmadan da bilim olmaz dedi. Bilim ve sanatın ancak özgür ortamlarda yeşereceğini ve gelişeceğini belirten İrfan Güney ayrıca akademik ve idari çalışanlar için de yaratıcı drama ile yaşantı, etkili iletişim gibi sosyal ve mesleki gelişime yönelik atölyeler düzenlendiğini belirtti.

ERKAM-GÜNEY DOSTLUĞU YILLAR ÖNCESİNE DAYANIYOR

Kaan Erkam ile dostluklarının yıllar öncesine dayandığını belirten İrfan Güney,  Kaan istediği için ‘En Güzel Aşk Şarkılarını Erkekler Yazar’ oyununda Ah Bu Kadınlar isimli söz ve müziği bana ait olan bir bestemi soundtrack müziği yaptık. Oyunda piyano çalmamı da  istediği için de ‘O Günler’ isimli bestemi çalarak söyledim ve bu güzel oyuna küçük de olsa bir renk kattığım için çok mutlu oldum dedi. Acıbadem Üniversitesinde drama ve müzik öğrenci kulüplerinin de danışmanlığını yürüten İrfan Güney sanata destek veren herkese, başta üniversite yönetimi olmak üzere çok teşekkür ettiğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.