Meslek Lisesi Öğrencilerinden Kodlama Eğitimi

Meslek Lisesi Öğrencilerinden Kodlama Eğitimi
Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Öğrencilerinden Çocuklara Kodlama Eğitimi

 

FIRS Vakfı’nın düzenlediği Uluslararası Endüstriyel Robot Yarışması’na katılan KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robot takımı ‘DESTAN’ üyesi öğrenciler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 8-15 yaş arasındaki çocuklara ‘Robotik Kodlama’ eğitimi verdi.

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL’de aldıkları kodlama eğitiminde öğrendikleri bilgileri aktaran öğrenciler, çocuklarla keyifli vakit geçirdiler. Volt Elektrik Motorları ve Adalya Tobacco firmalarında çalışanların çocuklarına karne hediyesi olarak verilen eğitime 35 çocuk katılım gösterdi.

“Futro robotları ile maç yaptılar”

Temel seviye robotik kodlama eğitiminde 9, 10 ve 11. Sınıf Elektrik Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Makine ve tasarım Teknolojisi öğrencilerinden oluşan ‘DESTAN’ takımının ürettikleri robotları da tanıttıklarını söyleyen KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Müdürü Nuray Ardıç, “Öğrencilerimiz yarışmadan birincilik ve üçüncülük ödülleri ile dönen Futro robotlarını uzaktan kontrol ederek maç yaptılar. Uzaktan kontrol ettikleri robotların yapımında kullanılan temel seviye robotik kodlama bilgilerini de paylaşan öğrencilerimiz ile beraber katılımcı çocuklar keyifli vakit geçirdiler” dedi.

Eğitim sonunda çocuklarlardan olumlu geri dönüşler aldıklarını da vurgulayan Ardıç, “DESTAN takımımız bu eğitimleri KOSBİ bünyesindeki firmalarda çalışanların çocuklarına vermeye devam edecekler. Meslek liselerinin yetkinliği ve gücünü çocuklara gösterme ve tanıtma açısından bu projenin önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.