CHP Kurultayı’na sayılı saatler kala CHP İzmir‘de Kaya çatlağı!

CHP Kurultayı’na sayılı saatler kala CHP İzmir‘de Kaya çatlağı!
Yayınlama: 02.11.2023
A+
A-

Kulis Haber: CHP İzmir’de, Genel Merkez Kurultay’ına saatler kala daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklayan Genel Merkezi destekleyen İBB Başkanı Tunç Soyer ile değişimcileri destekleyen Milletvekili Murat Bakan’a yakın olan İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’nın değişimcilere, yani Özgür Özel’e destek vereceği için Kılıçdaroğlu’na verdiği imzayı çekeceği ileri sürüldü.

CHP’de hafta sonu yapılacak kurultay öncesi sıcak gelişmeler devam ediyor. Daha önce İzmir’de Kemal Kılıçdaroğlu’nu destek için Belediye Başkanlarından, İlçe Başkanlarından ve delegelerden imza alınmıştı. Ve bu imzayı sadece Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay atmamış ve değişimcileri destekleyeceğini belirtip Özgür Özel’e olan desteğini açıklamıştı. CHP İzmir Milletvekilleri Deniz Yücel ve Murat Bakan da değişimcileri destekleyeceğini açıklamıştı.

O günden bu yana ise Genel Merkezi yani Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklayanlarda çözülmeler başladı. CHP Buca eski İlçe Başkanı ve aynı zamanda delege olan Hacer Taş, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan desteğini çektiğini ve Özgür Özel’i desteklediğini açıkladı. Ardından Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın da Kılıç da Kılıçdaroğlu’ndan desteğini çekip, Özel’i destekleme kararı aldı.

CHP Kurultayı’na sayılı saatler kala önemli bir gelişme daha yaşandı. Aldığımız kulis haberlere göre, Genel Merkezi yani Kılıçdaroğlu’nu destekleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve değişimcileri yani Özgür Özel’i destekleyen CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’a yakınlığı ile bilinen ve birlikte siyaset yapan İZBETON A.Ş. Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’nın Kılıçdaroğlu’na verdiği desteği geri çekeceği ve Özel’i desteklediğini açıkladı. Ardından Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın da Kılıç da Kılıçdaroğlu’ndan desteğini çekip, Özel’i destekleme kararı aldı.

CHP Kurultayı’na sayılı saatler kala önemli bir gelişme daha yaşandı. Aldığımız kulis haberlere göre, Genel Merkezi yani Kılıçdaroğlu’nu destekleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve değişimcileri yani Özgür Özel’i destekleyen CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’a yakınlığı ile bilinen ve birlikte siyaset yapan İZBETON A.Ş. Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’nın Kılıçdaroğlu’na verdiği desteği geri çekeceği ve Özel’i destekleyeceği ileri sürüldü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.