Kırkpınar’dan yerinde dönüşüm sözü vatandaşın cebinden para çıkmayacak

Kırkpınar’dan yerinde dönüşüm sözü vatandaşın cebinden para çıkmayacak
Yayınlama: 27.03.2024
A+
A-

Kırkpınar’dan yerinde dönüşüm sözü

 Vatandaşın cebinden para çıkmayacak!

 Belediye garantör olacak

 

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, hane ziyaretleri yaparak “Yerinde dönüşümle kimse mahallesinden başka yere gitmeyecek. Vatandaşımızın cebinden para çıkmayacak, emsal artışıyla maddi kayıp ve metrekare kaybı da yaşamayacak. Vatandaşımızın evi yapılana kadar da belediye olarak kira desteği vereceğiz.” dedi.

 

AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, gündüz esnaf, akşam ise ev ziyaretleri yapıyor. Bayraklı’yı adım adım dolaşarak projelerini anlatan Kırkpınar, Bayraklı’nın afet bölgesi ilan edilmesi için gereken tüm girişimleri yapacağını, Bayraklı’yı depreme dirençli kent haline getireceğini kaydetti.

 

‘’Bayraklımızı depreme dirençli hale getireceğiz’’

 

İzmir’in deprem kuşağında yer aldığına dikkat çeken Kırkpınar, “Saniyeler içinde ağır bedeller ödedik. Deprem gerçeğini yadsıyamayız, kafamızı kuma gömerek ilerleyemeyiz. Depremi kabulleneceğiz ve Bayraklımızı depreme karşı güçlü, dirençli hale getireceğiz.” dedi.

 

‘’Vatandaşın cebinden para çıkmayacak’’

 

Bayraklı’nın imar planlarının da yeniden yapılacağını anlatan Kırkpınar, “İmar planları uygulanabilir değil, planları tekrar yapacağız. Yerinde dönüşümle kimse mahallesinden başka yere gitmeyecek. Vatandaşımızın cebinden para çıkmayacak, emsal artışıyla maddi kayıp ve metrekare kaybı da yaşamayacak. Vatandaşımızın evi yapılana kadar da belediye olarak kira desteği vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

‘’Sosyal konutlarda misafir olacak’’

 

Kiraya çıkmak istemeyen vatandaşlar için ise Kırkpınar, “Rezerv alanlarımızda da sosyal konutlar üreteceğiz. Bunu Cengizhan’da yapmayı düşünüyoruz. Evi yapılan vatandaşımız kiraya çıkmak istemezse Bayraklı’da sosyal konutlar misafir olacak.” diye konuştu.

 

‘’Belediye olarak garantörlüğü yapacağız’’

 

Bayraklı Belediyesi’nin işleyişinde aksaklıklar olduğunu dile getiren Kırkpınar, “2020 İzmir depremi sonrası oluşan hasarlı yapılara ait yeni yapı müracaatları hızlı ve ivedilikle incelenerek yeni yapı ruhsatları onaylanacak. Deprem sonrası oluşan hasarlı yapılara ait müracaatlara hızlı cevap verilemiyor şu an. Dolayısıyla, hala yapı ruhsatının onaylanmasını bekleyen ciddi bir kitle var, bizim bu süreci hızlandırmamız lazım. Depreme dönük çalışmalarımızı yaparken, müteahhitle hemşehrimizi baş başa bırakmayacağız. Belediye olarak işin garantörlüğünü yapacağız, en uygun çözümü birlikte bulacağız.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.