Kınık Belediyesi’nden hemşehrilerine 5000 kişilik iftar sofrası

Kınık Belediyesi’nden hemşehrilerine 5000 kişilik iftar sofrası
Yayınlama: 20.03.2024
A+
A-

Sami Mollaahmet: Projelerimizi sizler belirlediniz, beraber yapacağız

Vizyonumuz sürekli ve kesintisiz gelişim

 

Kınık Belediyesi’nin kentte birlik, beraberlik ve paylaşma duygusunu pekiştirmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğu iftar sofrasında, Başkan Adayı Sami Mollaahmet binlerce Kınıklı ile bir araya geldi.

 

Ramazan’ın ilk gününden bu yana Kınık Belediyesi tarafından hazırlanan iftarlarda binlerce vatandaş birlikte orucunu açıp; yapılan etkinlikler eşliğinde Ramazan Ayı’nın huzurunu ve bereketini paylaştılar. İftar yemeğini, Başkan Dr. Sadık Doğruer ve Başkan Adayı Sami Mollaahmet, vatandaşlara kendi elleriyle dağıttı. Programda ilahi grubu ve semazen gösterileri de yer aldı.

 

Cumhur ittifakı Kınık Belediye Başkan Adayı Sami Mollaahmet, Ramazan ayının ruhunu yaşatan iftar programında, Kınıklıların göstermiş olduğu katılım ve samimiyetten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Sevgili vatandaşlarımızla böyle bir programda bir araya gelmek benim için büyük önem arz ediyor. Mübarek Ramazan Ayı’nın bereketini ve huzurunu paylaşmak için bir araya gelmek bambaşka. Burada hep birlikte dualarımızı edip orucumuzu açtıktan sonra ilahi grubu ve semazen gösterimi eşliğinde Ramazan sohbetlerimizi de yapmış oluyoruz. Katılım sağlayan, bu mübarek günlerde bizlerle birlikte olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, nice Ramazan Aylarını birlikte geçirmeyi diliyorum.” dedi.

 

İftar programında bir konuşma yapan Mollaahmet, Kınık için yapmayı planladıkları projelerden bahsederken “Kınık, son yıllarda aldığı hizmetlerle bir kent kültürü gelişmiş, sürekli ve kesintisiz gelişim için ortaya bir vizyon koymuştur. Biz bayrağı devraldığımız yerden daha ileriye taşımak için yorulmak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Kınık üniversitesine kavuşacak

 

Programda konuşan aday Mollaahmet “Kınık için söz verdiğimiz gibi üniversite projemizi tamamlayacağız. Bakırçay’ın sanayii yatırımlarında istihdam edilmek üzere çalışacak pırıl pırıl gençlerimiz ilçemizde yetişecek. Kınık’ı hedeflediğimiz büyüme hızına ulaştıracağız hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

 

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzumuzu faaliyete geçireceğiz

 

Aquapark’ta başlattığımız “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projemiz kapsamındaki ücretsiz kurslarımızı burada Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzda devam ettireceğiz. Öğrencilerimizin sporla ilişkisini sağlam tutup geleceğimiz olan çocuklarımıza spor yatırımı yapacağız.”

 

Gençlerimiz ve Kadınlar için kültür gezilerimiz devam edecek

 

Kınıklı gençlerimiz ve değerli annelerimiz, kızlarımız, kardeşlerimize kültürel faaliyetler dolayısıyla destek olmaya devam edeceğiz. Ayrıca kadınlar için Hanımlar Lokali ve Kına Konağı da açarak sosyal alanda da refah bir ortam sunma hedefimiz var. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi’nde kadınlar için verilen kurslar da devam edecek.

 

Mollaahmet’ten proje yağmuru

 

Toprak Mahsulleri Ofisi ve Domates Kurutma Fabrikası’nı açacağız, Tarıma Dayalı İhtisas OSB’ye enerji nakil hattı ile doğalgaz ve elektrik sağlanacak, Yayakent Mahallemizde 650 metrelik nakil hattı çekilerek doğalgazına kavuşturacağız. Ayrıca Adliye ve Emniyet binası yenilecek ve Cumhuriyet Meydanı’nı da yenileyerek Kınık’ımızın kimliğine yakışır bir meydan yapacağız. İZBAN hattının Bergama’ya gelmesi ile birlikte Kınık hattını da hizmete açacağız. Ve tüm bunlarla birlikte doğalgazsız ev kalmayacağına sizlere söz veriyorum.” dedi.

 

Maden sahaları genişleyece,  termik santral açılacak, 3000 kişiye istihdam sağlanacak

 

Mevcut düzende olan alanlarımızı genişleterek Kınıklı hemşerilerimiz için 3000 kişilik istihdam sağlayacağız. Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi’ni de genişletip istihdam açısından büyük ilerleme kaydedeceğiz.

 

Projelerimizi sizler belirlediniz

 

Biz bu yola yaşlı, genç, sanayici, esnaf, çiftçi, memur, amir demeden hizmet vermek amacıyla çıktık. Projelerimizi sizler belirlediniz ve sizlerle yapılanmaya devam edeceğiz. Göstermiş olduğunuz destek ve inancınız için çok teşekkür ederim, hep birlikte yola devam.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.