İzmir’in Rotary kulüpleri eğitimde buluştu

İzmir’in Rotary kulüpleri eğitimde buluştu
Yayınlama: 14.12.2023
A+
A-

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, üyesi olan Rotary Kulüpleri’ne yönelik bir eğitim semineri düzenledi. Kurumsal kimlik, doğru iletişim ve algı yönetimi, Uluslararası Rotary’nin almış olduğu son karar ve çalışmaların anlatıldığı toplantı, Ege İhracatçı Birlikleri Toplantı Salonu’nda yapıldı.

 

Toplantının açılışında konuşan Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Guvernörü Ayda Özeren, her yıl düzenledikleri bu eğitim seminerinin kulüpler arasındaki ilişkileri güçlendirdiği gibi, Rotary’nin uluslararası platformdaki son çalışmaların aktarılması anlamında büyük fayda sağladığını söyledi.

Rotaryenliğin özünün dayanışma, birliktelik ve topluma hizmet olduğunu vurgulayan Özeren, “Bünyemizde bulunan Rotary Kulüpleri ile verimli bir gün geçirmeyi planlıyoruz. Onların daha etkili projelerle yol yürümesini sağlamak için üzerimize düşeni yapmaya, kulüplerimizin yolunu açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kurumsal kimlik ve iletişimin önemi

Açılış konuşmalarının ardından Kurumsal İletişim Komite Başkanı Emre Kaynak, “Rotary Kurumsal Kimlik Stratejisi ve Algımız” başlığıyla bir sunum gerçekleştirdi. Rotary’nin kurumsal iletişim stratejileri ve genel çerçevesi ve önceliklerini anlatan Kaynak, bu kapsamda 2440. Bölge’nin kurumsal iletişim stratejileri ve genel çerçevesi ve önceliklerini aktarılarak Rotary Eylem planı kapsamında Kurumsal İletişim Komiteleri’nin nasıl çalışması gerektiği konusuna değindi.

Kurumsal İletişim Bölge Danışmanı Özlem Arınık Topuz ise “Doğru İletişim ve Algı Yönetimi”ni katılımcılar ile paylaştı. İletişim nedir, nerede başlar nasıl devam eder, Rotaryen olarak iletişimde öncelikler neler, iletişim hataları ve kaybettirdikleri gibi konular üzerinde durduğu sunumunda etkili algı yönetimi ve İtibar – Algı ilişkisini de ayrıntılarıyla aktardı.

Kurumsal İletişim Komitesi en genç üyelerinden Rotaraktor Özge Yağmur Sancak “Kimliğimizi Doğru kullanmak – Kurallarımız” başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, yine Kurumsal İletişim Komitesi üyesi Harun Keresteci  ise “Sosyal Medya Umut Yaratan Yolculuklar” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Uluslararası Rotary Zone 21B Koordinatör Yardımcısı Alaeddin Demircioğlu ise “Rotary Türkiye ve Zone 21B” sunumu ile diğer bölgeler, Zone 21BN Ortak çalışmalar ve gelişmeleri dinleyicilere aktardı. Gazeteci Murat Şahin “Haberin Hikayesi, Hikayenin Haberi”, Gazeteci-Foto Muhabiri Alpay Sönmez “Hikayeyi Anlatmanın Kısa Yolu: Fotoğraf” ve Ege Erdoğan ise “Etkili Rotary Hikayeleri Yaratmak” sunumlarını gerçekleştirdi.

Eğitim semineri, 2024 yılı yol haritası ve beklentiler üzerinde fikir alışverişlerinden sonra sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.