Hasta ve engellilere 15 bin 184 kez nakil hizmeti

Hasta ve engellilere 15 bin 184 kez nakil hizmeti
Yayınlama: 08.01.2024
A+
A-

Hasta Nakil Ambulansı ve Engelli Hasta Aracı’yla yurttaşları hastanelere ulaştıran Gaziemir Belediyesi, Nisan 2019’dan 2023 yılının Aralık ayına kadar 15 bin 184 defa vatandaşlara nakil hizmeti verdi.

Sağlık hizmetleriyle yurttaşların bu alandaki ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayan Gaziemir Belediyesi, Hasta Nakil Ambulansı ve Engelli Hasta Aracı hizmetleriyle de yurttaşların rahatça hastaneye ulaşıp tedavi olmalarını sağlıyor. Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti ile yaşlı, yatalak durumdaki hastalar, acil tıp teknisyeni ile şoförün görev yaptığı, teknik ve tıbbi donanıma sahip ambulanslarla evlerinden alınarak sağlık kuruluşlarına ulaştırılıyor. Yurttaşlar, tedavilerinin sonrasında yeniden evlerine bırakılıyor. Hizmet kapsamında, 2019 yılının Nisan ayından bu yana geçen sürede 7 bin 647 kez hastalara ulaşım desteği verildi.
Bu hizmetten faydalanmak isteyen yurttaşların 24 saat önceden 444 26 20 numaralı telefonu arayarak randevu almaları gerekiyor.

Engellilere özel araç
Özel asansör donanımlı Engelsiz Hizmet Hasta Aracı ile ortopedik engelli bireyler ile yarı mobil durumdaki yurttaşların sağlık kuruluşları başta olmak üzere gitmek istedikleri noktalara ulaşması sağlanıyor. Bu hizmet kapsamında kanser tedavisi gören hastalara da ulaşım desteği veriliyor. Kemoterapi, radyoterapi, fizik tedavi ya da diyaliz tedavisi gören hastaların sağlık kuruluşlarına ulaşması sağlanıyor. Muayene işleminin ardından hastaları tekrar evlerine bırakan ekipler, 2019 yılının Nisan ayından bugüne kadar 7 bin 537 kez hizmet verdi. Belediye, 2023 yılının temmuz ayında satın aldığı, 4 tane tekerlekli sandalye ve altı refakatçi kapasiteli ve özel asansör sistemli araç ile engelli bireylere verdiği hizmetin kalitesi artırdı.
Engelli Hasta Aracı Hizmeti’nden yararlanmak isteyenler 999 0 251 dahili 1853 ve 999 0 112 numaralı telefonlardan randevu oluşturabiliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.