Öğrencilerin meslek seçimlerine destek

Öğrencilerin meslek seçimlerine destek
Yayınlama: 24.12.2023
A+
A-

Tevfik Fikret Lisesi ve Rotaryenlerden Kariyer Buluşması

 Levent Yüksel kariyer yolculuğunu paylaştı

 Öğrencilerin meslek seçimlerine destek

 

  İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Fen Lisesi Meslek Tanıtım Günü’nde alanlarında önde gelen isimler gençlerle bir araya geldi. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinde yapılan ve müzisyen Levent Yüksel, oyuncu Bülent Alkış, sinema yönetmenleri Caner Alper ve Mehmet Binay gibi sanat dünyasının sevilen isimlerinin de katıldığı organizasyonun ev sahipliğini Gündoğdu Tevfik Fikret Interact Kulübü yaparken, organizasyona katkı koyan Rotary Mentör Mentee Komitesi de etkinlikte hazır bulundu.

Organizasyonun açılışında konuşan Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Guvernörü Ayda Özeren, iş ve meslek hayatının rekabetçi ortamına adım atacak gençlere önem verdiklerini ve Rotary olarak her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Meslek seçiminin en az eğitimin kendisi kadar önemli olduğunu vurgulayan Özeren, “Kendini tanımak, yeteneklerini keşfetmek, hayatta ne yapmak istediğini bilmek meslek seçimi sırasında gençlerin tercihleri üzerinde büyük etkiye sahip. O sebeple mesleklerin incelikleri, zorlukları, o meslekte başarıya giderken karşılaşılan sektörel engelleri alanında başarılı olmuş isimlerden dinlemek öğrenciler için bulunmaz bir fırsat. Buna imkan veren, bu projeye katkı koyan ve bizleri kırmayıp gençlerle buluşmayı kabul eden tüm meslek temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından organizasyon kapsamında İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri seçtikleri meslek gruplarından üç tanesini çeşitli oturumlarda takip etme fırsatı buldu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.