Defne 1923 Çocuk Evi deprem bölgesinde umut olacak

Defne 1923 Çocuk Evi deprem bölgesinde umut olacak
Yayınlama: 23.01.2024
A+
A-
1923 Sosyal Sorumluluk Platformu tarafından Hatay’ın Defne ilçesinde yaptırılan Defne 1923 Çocuk Evi hizmete açıldı. Bölgedeki çocukların eğitim ve gelişim süreçlerini desteklemesi hedeflenen merkez Yol Açık Yola Çık Derneği ve Hatay Psikologlar Derneği koordinesinde ücretsiz olarak hizmet verecek.
6 Şubat 2023 günü yaşanan büyük deprem felaketinin ardından yaraların sarılmasına devam ediliyor. Pek çok vakıf, dernek ve STK’nın bölgede yardım çalışmaları devam ederken 1923 Sosyal Sorumluluk Platformu ve Yol Açık Yola Çık Derneği iş birliği ile Hatay-Defne’de inşa edilen çocuk evi hizmete başladı.
İLKER BEYHAN: SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM
Merkezin açılışında konuşan 1923 Sosyal Sorumluluk Platformundan İlker Beyhan “Hayatımız boyunca, öğrencilik yıllarımızdan itibaren Atatürkçü Düşünce Sistemine sahip çıktığımızı ve Türkiye Cumhuriyetinde Atatürk’ün izinde yol alacağımıza söz verdik arkadaşlarımızla. Bunun için 1923’ü kurduk. Bizim en büyük idealimiz verdiğimiz sözün arkasında durmaktı. Ben burayı ilk yaptığımız ve Mayıs ayında hazır hale getirdiğimizde sevgili Orhan Dibioğlu ve ailesine konuk oldum ve kızı Merve’ye bir soru sordum; “Burası nasıldı?” diye sordum. “Cennet gibiydi, çocukların geç saatlere kadar sokakta güvenle oyun oynadığı bir yerdi” dedi. Ben de ona burayı yeniden çocukların güvenle oyun oynayabileceği bir yer haline getirmeye söz verdim. Ben bir mühendisim, yarın Mercedes fabrikasında kartımı basıp Atatürk’ün bir mühendisi olarak işimin başında olacağım. Merve de bugün burada, dilerim sözümü tutabildim” dedi.
BERK HIZLIATEŞ: BU İŞ BİRLİĞİ YENİ PROJELERE IŞIK OLACAK
Açılışta söz alan 1923 Sosyal Sorumluluk Platformundan CHP İzmir-Buca Belediye Başkan Aday Adayı Berk Hızlıateş “Özellikle lise çağından başlayarak bizlerle olan genç kardeşlerimizi Cumhuriyet aydınlığıyla tanıştırıp, Mustafa Kemal idealleri ile tanıştırıp onlara yol göstermeye çalışıyoruz. Özellikle kendilerini yetiştirip kariyer hedefinde ilerlemelerine destek oluyoruz. Deprem olduktan sonra da İlker Beyin öncülüğünde “Burada ne yapabiliriz?” diye düşünüp böyle bir projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Hepimizin malumu olan pek çok engel ile karşılaştık, aslında merkezimiz çok önceden hazırdı fakat bürokratik engeller yüzünden açılışı bu zamana kaldı. Ama hepimizin maddi-manevi desteği ile bugüne ulaştık. Çok değerli iki paydaş ile, Yol Açık Yola Çık Derneği ve Hatay Psikologlar Derneği ile gözümüz arkada kalmadan buranın işleyeceğini biliyoruz. Herkese çok teşekkür ederiz, bir arada olunca her şeyin mümkün olacağını bir kez daha gösterdik. İnanıyorum ki bu ağ, bu arkadaşlık ortamı bu bölgede yapacağımız yeni projelere ışık olacak. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.