Dinler: “Gaziemir’de çocuk ve genç olmanın ayrıcalık olacağı bir döneme giriyoruz”

Dinler: “Gaziemir’de çocuk ve genç olmanın ayrıcalık olacağı bir döneme giriyoruz”
Yayınlama: 26.12.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Dinler, Gaziemir’de çocuk ve gençlerin beklentilerini dikkate alarak proje üreteceklerini açıkladı.

Gaziemir’de aday adaylığı sonrasında halkın büyük desteğini arkasına alan Makine Mühendisi Sadık Dinler, Gaziemir çocuklarının ve gençliğinin sorunlarına çözüm üretecek, onların hem eğitim hem de sosyal hem de spor alanında yanlarında olacak projeler üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

 

Yaşanan ekonomik krizin ardından gençlerin sosyal alanda daha az var olabildiğini, bu durumun bir çok psikolojik sıkıntıyı da berabere getirdiğini belirten Başkan Aday Adayı Sadık Dinler, bu sorunu çözmek ve gençlerin sosyalleşebileceği, spor yapabileceği, derslerine daha konforlu ortamda çalışabileceği tesisleri yaşama geçirmek için çalışacaklarını söyledi.

 

Gaziemir’in gençleri çok şanslı

 

Ailesinin 100 yılı aşkın süredir Gaziemir’de yaşadığını vurgulayan Sadık Dinler, “İlçemizde yaşayan gençlerin sorunlarını, beklentilerini çok iyi biliyorum. Gençler rahatça spor yapmak, bisiklete binmek istiyor. Bunun için her mahallede street workout olarak adlandırılan halka açık spor alanları kazandıracağız. Bisiklet yolları oluşturmak için gerekli çalışmalara başlayacağız. Kalabalık evlerde yaşayan gençler evlerinde sınavlarına hazırlanmakta çok zorlanıyor. Bunun için her mahalle kütüphane kafeler açacağız. Bu çalışma merkezlerimizi tüm gençlerin gece gündüz rahatça derslerine odaklanmasını sağlayacağız. Düzenleyeceğimiz kurslarla gençlerin kişisel gelişimine katkı koyacağız. Sanat ve spor etkinlikleri ile Gaziemir’de genç olmanın ayrılacak olacağı bir döneme gireceğiz. ‘Gençlik geliyor’ derken şaka yapmıyorduk. Gaziemir’in çocukları ve gençleri çok şanslı. Sorunları biliyor ona göre hareket ediyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Dinler Kimdir?

 

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Aday Adayı Sadık Dinler, Balkanlardan gelen kökleri 100 yılı aşkın süredir Gaziemir’de bulunan bir ailede 1988 yılının Aralık ayında dünyaya geldi. Gaziemir’in esnaflıkla uğraşan, sevilen aileleri Martin ve Dinler ailelerinin iki çocuğundan biri olan Sadık Dinler, ilk ve orta öğrenimini Gaziemir’de, lise eğitimini de İzmir Atatürk Lisesi’ndetamamladı.

ODTÜ Makine Mühendisliği’nden iyi derece ile mezun olan Sadık Dinler, üniversite yıllarında sivil toplum örgütlerinde, öğrenci topluluklarında birden fazla projenin içinde bulundu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası olan “Altı Ok” un izinden giderek 2010 yılında Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden siyasete adım attı.

Öğrenciliği devam ederken CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda partinin neferi olarak çalışan Dinler, öğrencilik sonrası dönüş yaptığı ilçede CHP Gaziemir İlçe Başkanlığında il ve ilçe delegeliklerinde bulundu. İhracat yapan Türkiye’nin köklü firmalarında 10 yılı aşkın süredir proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu süre esnasında birçok projeye imza attı.

 

Sadık Dinler, Cumhuriyetin yeni yüzyılında, yeni nesil olarak Gaziemir’deki her bir hemşerisinin hayatına dokunacak olan ve Gaziemir’i, yeni yüzyıla hazırlayacak olan projeleri hayata geçirmek için yola çıkarak Gaziemir Belediyesi Başkanlığı’na aday adaylık başvurusunda bulundu.

 

Toplumsal kaygısı olan, ortak akla önem veren, tüm Gaziemir’i kendi ekibinde barındıran, toplumun problemlerini hızlı şekilde çözen, Gaziemir’i geleceğe hazırlayan bir modelle belediye başkanlığına talip oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.