Çocuklar, 23 Nisan kutlamalarında doyasıya eğlendi

Çocuklar, 23 Nisan kutlamalarında doyasıya eğlendi
Yayınlama: 24.04.2024
A+
A-

Balıkesir’de 23 Nisan coşkusu gece gündüz devam etti

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesirli çocukların unutulmaz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşadıkları bir güne imza attı. Sabah saatlerinden gece geç saatlere dek çocukların bayramını kutlayarak onlarla birlikte etkinliklere katılan Başkan Akın; çocukların yüzlerini güldürdü, günlerini güzelleştirdi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gün boyunca birçok aktivite ve gösteriyle kutlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Altıeylül Belediyesi ve Karesi Belediyesi ile birlikte organize ettiği programlarla çocukların yüzlerini güldürdü, günlerini güzelleştirdi. Balıkesir’de çocuklara unutulmaz bir 23 Nisan yaşatmak için tüm talimatları veren ve gün boyu alanda çocuklarla ilgilenen Başkan Ahmet Akın, sevgi evindeki çocukları da ziyaret ederek bayram sevincini tüm şehre yaydı. Atatürk Evi’nde günün anısına binaen yeşil perde önünde Atatürk simülasyonuyla fotoğraf çekilen Başkan Akın daha sonra Kuvayı Milliye Parkı’nda zeytin fidanı dikti.

GÜNDÜZ AYRI GECE AYRI EĞLENCE

Gündüz, Atatürk Parkı’na kurulan Çocuk Sahnesi’nde gerçekleştirilen; halk oyunları gösterisi, masal karakterleri eşliğinde interaktif animasyon, ritim şov, illüzyon gösterisi, palyaço animasyon, evet-hayır yarışmaları, Aileler Yarışıyor Yarışması, maskotların dansı, Yıldırım Şov ile Anneler ve Çocukların Dansı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu Konseri ile çocuklar keyifli ve neşeli vakit geçirdiler. Balıkesirli miniklere; eğlenceli etkinliklerde eşlik edip, bayramlarında yanlarında olarak yakından ilgilenen Başkan Ahmet Akın da onlarla birlikte doyasıya eğlendi. Alana kurulan stantları da ziyaret eden Başkan Akın’ı; aileler ve çocuklar büyük ilgi ve sevgiyle karşıladı.

Akşam saatlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde (Asuva Park) gerçekleştirilen etkinlikler ise Yıldırım Şov ile başladı. Bilnet Çocuk Korosu, Bilnet Gençlik Korosu, Gülşah-Baha Konseri, Göksel Doğançay Konseri ile gecenin geç saatlerine kadar süren etkinliklerle çocuklara unutamayacakları bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevinci yaşatıldı.

‘EVLATLARIMIZIN HAYALLERİ, BİZİM HEDEFLERİMİZDİR’

Etkinliklerde konuşan Başkan Ahmet Akın, bu toprakları bizlere vatan yapan ve dünyada çocuklara bayram ilan eden tek lider olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve sevgiyle anarak devamında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Hep böyle olacak, her zaman sizlerin yanında olacağım, Ahmet Akın size en yakın. Bizler; cumhuriyetin çocukları ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olarak her zaman buradayız. Bize emanet edilen cumhuriyeti ve değerleri çok daha yukarıya taşımak için mücadele ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu daha başlangıç. Balıkesir çok daha güzel günlerde çok daha büyük coşkuyla çok daha büyük birlik ve beraberlik içerisinde çok daha ileriye gidecek. Bir Çocuk Meclisimiz olacak. Orada çocuklarımız, kendi isteklerini ve hayallerini ortaya koyacak. Evlatlarımızın hayalleri, bizim hedeflerimizdir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.