İzmir Yeşilay Spor Kulübü dolu dizgin

İzmir Yeşilay Spor Kulübü dolu dizgin
Yayınlama: 31.01.2024
A+
A-

İzmir Yeşilay Spor Kulübü, mücadele ettiği 3 farklı branşta dereceler elde ederek yoluna dolu dizgin devam ediyor. Judo, eskrim ve badmintonda genç sporcular katıldığı 3 turnuvadan da derecelerle döndü.

27-28 Ocak tarihleri arasında Konya’da yapılan ve 63 ilden 944 sporcunun katıldığı Judo Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda İzmir Yeşilay Spor Kulübü sporcuları, bir 4’üncülük ve bir 7’ncilik derecesi elde etti. Amine Özlem Akgöz, 2-3 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Uluslararası Nazım Canca Turnuvası’nda ülkemizi temsil edecek.

İzmir Yeşilay Spor Kulübü eskrim branşında da başarılarını sürdürüyor. Son olarak, kulüp sporcusu Osman İbrahim Erdöl, 27-29 Ocak tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen U10 – U12 – U14 Açık Kılıç Turnuvası U12 Erkek Kılıç Kategorisi’nde 107 sporcu arasından 3. oldu.

İzmir Yeşilay Spor Kulübü, badmintonda da yoluna emin adımlarla devam ediyor. İzmir’i temsilen katılan tek takım olarak mücadele ettiği Samsun Badminton Süper Lig ve 1. Lig Terfi müsabakalarında mücadelen eden İzmir Yeşilay SK, oynanan maçlar sonucunda 1. Lig’de yer almaya hak kazandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.