Başkan Zolan’dan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Başkan Zolan’dan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Yayınlama: 10.01.2024
A+
A-

Başkan Zolan’dan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan basının milli birlik ve beraberliğin sağlanması adına da çok önemli bir vazifeye sahip olduğunu belirtti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gazetecilerin hak mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olarak 212 sayılı yasanın kabul edilmesiyle, 1961 yılından bu yana kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Doğru, tarafsız, özgür ve basın meslek ilkelerine uyan bir medyanın, toplumsal kalkınma ve gelişmedeki önemini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Gazetecilik, büyük fedakârlık ve sorumluluk isteyen, aynı zamanda yer ve zaman gözetilmeden çok zor şartlar altında yapılan bir meslektir. Vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğü için her şartta çalışan basın mensuplarımız bir yandan toplumumuzu aydınlatırken diğer yandan da halkımızın talep ve beklentilerini kaleme alarak önemli bir kamu görevini de yerine getirmektedir” ifadelerini kullandı.

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan basının milli birlik ve beraberliğin sağlanması adına da çok önemli bir vazifeye sahip olduğunu belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Görev ve sorumluluklarını basın meslek ilkeleri çerçevesinde yerine getiren medyamızın toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesine verdiği katkılar da takdire şayandır. Bu vesilelerle, şehrimizin tanıtımı, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminde bizlere destek olan, ayrıca hizmetlerimizi vatandaşlarımıza anında ulaştıran basın çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Halkımızın haber alma hakkı için fedakarca çalışan medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete irtihal eden tüm basın çalışanlarımızı rahmetle anıyorum.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.