Milletvekili Ösen Depremzede Vatandaşları Evlerinde Ziyaret Etti

Milletvekili Ösen Depremzede Vatandaşları Evlerinde Ziyaret Etti
Yayınlama: 07.02.2024
A+
A-

DEVA Partili İzmir Milletvekili Ösen, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde, depremzede vatandaşları ziyaret ederek sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

DEVA Partili İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde deprem bölgesinden Karabağlar’a göç eden vatandaşları ziyaret etti. Karabağlar Belediye Başkan Adayı Abdullah Kaya ve teşkilat mensuplarının da katıldığı ziyarette depremzede vatandaşların evlerine konuk olan partililer, ailelerin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Yapılan ziyarette depremde hayatını kaybeden vatandaşları anarak sözlerine başlayan Ösen şöyle konuştu:

“Bugün ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş depremlerinin yıl dönümü. Öncelikle depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Biz bugün, bu acı günde depremzede vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek acılarını paylaşmak istedik. Fakat görüyoruz ki yakınlarını, evlerini, işlerini kaybederek İzmir’e göç eden ailemiz, kaybettiklerinin yasını bile tutamadan, acılarını bile yaşayamadan faturalarla, vergilerle boğuşmak zorunda bırakıldı. Gereken destekler sağlanamadı. Ne yazık ki hükümet, deprem krizini yönetemediği gibi depremzede vatandaşlarımızın yasına da gereken saygıyı göstermedi”.

“Yaşananları unutmadık, unutmayacağız”

Deprem bölgelerinde imar ve konut sorununun hala çözülemediğini dile getiren Ösen “11 ilimizi birinci dereceden etkileyen depremlerin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala bu bölgelerde ortaya çıkan zarar, tanzim edilemedi. Söz verilen evlerin hala yapılmadığına, yaşama elverişli şehirleşmenin gerçekleştirilemediğine üzülerek şahit oluyoruz.  Yaşananları unutmadık, unutmayacağız. Bu karanlık günlere bir yenisini eklememek için hükümete Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu unutturmayacak ve bir an önce tedbir alması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.