BASİFED’de bayrak değişimi

BASİFED’de bayrak değişimi
Yayınlama: 27.02.2024
A+
A-

BASİFED’in Yeni Başkanı Semiha Güneş

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (BASİFED) yeni başkanı Semiha Güneş oldu. Mövenpick Otel’de yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında üç yıldır başkanlık görevini yürüten Mehmet Ali Kasalı’dan bayrağı Semiha Güneş devraldı. Genel kurulda yapılan seçime tek liste ile gidilirken, Semiha Güneş oy birliği ile BASİFED Başkanı oldu. Mehmet Ali Kasalı ise yeni dönemde Danışma Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

BASİFED Genel Kurulu’na BASİFED üyesi dernek başkanları ve delegeler katıldı. Üç yıldır başkanlık görevini yürüten Mehmet Ali Kasalı, yaptığı konuşmada BASİFED’in kuruluşundan bu yana geçirdiği süreç ve değişimleri anlattı.

TÜRKONFED’in kurucu üyesi olan BASİFED’in TÜRKONFED içinde daha fazla söz sahibi olması gerektiğinin altını çizen Kasalı, “Üç yıllık süreçte birçok projeyi hayata geçirdik. İzmir Kadınlar Kongresi’ni yaptık. Kongre’nin kitabını da yayınladık. Yeni dönemde görev alacak yönetime ve Semiha Güneş başkana başarılar diliyorum” dedi.

“Bölgemizin daha güçlü sesi olacağız”

Oybirliği ile başkan seçilmesinin ardından kürsüye gelen Semiha Güneş, kendisini bu göreve layık gören BASİFED Genel Kurulu’na teşekkür etti. Kendisine gösterilen güveni boşa çıkarmamak için çok çalışacağını ifade eden Güneş, “Bize gösterdiğiniz bu güveni boşa çıkarmamak için çok çalışacağımızın sözünü bu kürsüden, ilk konuşmamda vermek isterim.  Verdiği emekler için bir teşekkürü de önceki dönem başkanımız Mehmet Ali Kasalı’ya etmek isterim.Onun deneyimlerinden istifade ederek BASİFED’i daha ileriye götüreceğimize inanıyorum. Hedefimiz, İzmir iş dünyasının daha da güçlü sesi olabilmek, kentimizin ve bölgemizin ekonomisine değer katmak ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda yürümesine destek olmaktır.  Kurucusu olduğumuz TÜRKONFED’de daha güçlü temsil edilmeyi, eski projeleri geliştirirken yeni projelerle de BASİFED’in gücünü artırmayı hedefliyoruz. Yeni dönemde tüm üye derneklerimizin başkan ve üyelerinden BASİFED’e daha çok katkı bekliyoruz. Biz birlikte güçlüyüz. Bunu asla unutmamalıyız” dedi.

“Daha güçlü bir BASİFED”

Demokrasinin çok yüce bir değer olduğunu vurgulayan Güneş, demokrasinin tüm kurumları ile en baştan, herkes için işletildiği zaman tam anlamıyla hayata geçmiş olacağını söyledi. Bu seçim sürecinin BASİFED için de öğretici olduğunu, yeni bir dönemin kapısını açtığına inandığını dile getiren Güneş, “Kurumsal hafızamıza, kurumlarımızın gelenek ve teamüllerine sahip çıkarken demokrasinin yüce değerlerini de ıskalamadan bu yolda yürümenin önemini vurgulamak, bu ilkenin altını kalın kalın çizmek gerektiğini düşünüyorum.  Yeni dönemde tüm Üyelerimizle birlikte, daha kapsayıcı, daha gelişmiş ve daha güçlü bir BASİFED yaratmak için çalışacağız.

Görev dağılımı yapıldı

Genel kurul sonrası yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında da görev dağılımı yapıldı. Semiha Güneş Başkan seçilirken, Alp Avni Yelkenbiçer, Sibel Zorlu, Özden Monkul Erten, Mehmet Ömer Telcioğlu ve Alper Kalaycı Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı olarak seçildi. Ali Talak Yönetim kurulu Sayman Üyesi, Başak Çayır Canatan da Yönetim Kurulu Yazman  Üyesi oldu.

BASİFED Yeni Yönetim Kurulu

Semiha Güneş, Hüseyin Cengiz, Ali Talak, M.Sirhan Özen, Mustafa Karabağlı, Sibel Zorlu, Devrim Çukur, Alp Avni Yelkenbiçer, Başak Çayır Canatan, M. Kaan Özhelvacı, Arda Yılmaz, Alper Kalaycı, Tibet Arbak, Özden Monkul Erten, Mehmet Ömer Telcioğlu, Ferhan Sivri Avcı, İlker Güneştan, Şahika Aşkıner, Hayriye Şendinç, Abdurrahman Akay, Mahir Kaplan, Gülesin Atalay, Turan Muşkara, E. Mehmet Torun, Yüksel Bilek

BASİFED Yeni Denetim Kurulu

Ali Topçu, Yağmur Yarol, Yaşar Zengin

BASİFED Yeni Danışma Kurulu

Mehmet Ali Kasalı, Hüseyin Porsuk, Sıtkı Şükürer, Seda Kaya Ösen, Temel Aycan Şen, Aydın Buğra İlter, Fadıl Sivri, Ali Ekber Durmaz, Eyüp Sevimli, Sinan Gültekin

BASİFED Yeni Disiplin Kurulu

Cüneyt Sayıner, Ali Kolcu, Şebnem Usanmaz Korkut

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.