AK Parti Buca adayı Adnan Öztekin projelerini anlattı

AK Parti Buca adayı Adnan Öztekin projelerini anlattı
Yayınlama: 11.03.2024
A+
A-

Cumhur İttifakı Buca Belediye Başkan adayı Adnan Öztekin, Buca ve Bucalı’nın kangren haline gelmiş sorunlarını çözmek için ‘Buca Değişsin, Sen İste, Buca Gelişsin’ sloganıyla hazırladığı projelerini tanıttı. Buca’yı ortak akıllı yöneteceklerini hatırlatan Öztekin, imardan ulaşıma, kültür sanattan eğitime, yeşil alanlardan turizme kadar tüm projelerde insan odaklı yaklaşımı ön planda tuttuklarını söyledi. Buca için yapacak yatırımların bucalıların talep ve ihtiyacına göre belirlendiği ifade eden Öztekin’in sosyal belediyecilik projeleri arasında en dikkat çekenleri, Buca’nın trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan ‘Battı Çıktılar’ ile ilçeyi çekim merkezi haline getirecek olan ‘Teleferik’ projeleri oldu.

 

Cumhur İttifakı Buca Belediye Başkan adayı Adnan Öztekin’in, Buca için hazırladığı mega projelerin tanıtım lansmanı Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Proje tanıtım lansmanına AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, AK Parti 27. Dönem İzmir Milletvekili Necip Nasır, AK Parti 25. Dönem İzmir Milletvekili ve Buca Belediyesi eski Başkanı Cemil Şeboy, AK Parti Buca İlçe Başkanı İbrahim Şengöz, AK Parti Buca Belediyesi Meclis üyesi adayları, çeşitli parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Cumhur İttifakı Buca Belediye Başkan adayı Adnan Öztekin’in projeleri  lansmana katılanlardan tam not aldı. Öztekin, Buca’nın bir 5 yıl daha kaybetme lüksünün olmadığı vurguladı.

KESİNTİSİZ VE HIZLI ULAŞIM

Buca Nato Kavşağı’na battı çıktı, Hipodrom’a alt geçit yapılacak. Bunun yanında Demokrasi ve Üçkuyular Meydanı ile Şirinyer Migros’un bulunduğu ve her gün yüzler aracın gelip geçtiği meydan da düzenlemeler yapılacak. Hayata geçirilecek projeler ile ilçeye gelen araçlar battı çıktı ve kavşak düzenlemeleri sayesinde kesintisiz ve hızlı ulaşımdan faydalanacak. Böylece özellikle sabah ve akşam saatlerinde sıkışan trafik rahat bir nefes alacak.

 

BEGOS USTU ORMAN BAĞLANTI YOLU

Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nin (BEGOS) üst tarafındaki toprak yol genişletilip asfaltlandıktan sonra Bornova otobanına bağlantı yolu açılacak. İzmir Çevre Otoyolu’nu kullanarak Bornova’dan Buca’ya gelen araç sürücüleri bağlantı yolunu kullanarak ilçenin 20 mahallesine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşacak.

 

BUCA ESKİ CEZAEVİ ALANI

30 Ekim 2020 depreminin ardından dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılan Buca Cezaevi’nin arazisi İzmir Bahçesi’ne dönüştürülecek. Yeşil alanların yanı sıra içinde kültür sarayı, sinema ve tiyatro salonları ile yer altı otoparkı gibi sosyal donatıların olacağı Buca Cezaevi arazisinin İzmir Bahçesi’ne dönüştürülmesi ile Buca ve Bucalılar rahat bir nefes alacak.

 

MANAVUR DERESİ

Buca Olduruk Mahallesi mevkiinde bulunan ve eski Bucalıların çok iyi bildiği Manavur Deresi çevresinde hayata geçirilecek olan Manavur Deresi Rekreasyon Alanı Projesi ile saklı cennet açığa çıkarılacak. Manavur Deresi’ndeki rekreasyon projesi Buca Gölet’in iki katı büyüklüğünde olacak.

 

TÜRKİYE PARKI VE TARİH YOLU

Buca’ya Türkiye Parkı ve Tarih Yolu yapılacak. Yeşil alanların ön planda tutulduğu projede tarihimiz ve kültürümüz yerli ve yabancı turistlere tanıtılacak.

 

RESTORASYON VE PARK

Tarihi Dokuz Çeşmeler ’de restorasyon ve park projesi hayata geçirilecek. Bu sayede Buca tarihi dokusuna kavuşacak.

 

FAKÜLTEYE TRAMVAY HATTI

Nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Buca’nın trafik sorununa çözüm olması ve vatandaşların daha rahat ulaşım olanaklarından faydalanması için Şirinyer Eğitim Fakültesi Tramvay Hattı yapılacak.

 

BUCA’YA TELEFERİK

Kentin en büyük ilçesi olan ve halen metrosu olmayan Buca’da Teleferik Projesi hayata geçirilecek. Buca Teleferik Projesi ile turizm de gelişecek.

 

ŞİRİNYER KAPALI PAZARYERİ

Şirinyer Parkı Kapalı Pazaryeri ve Üst Geçiti Projesi ile esnaf ve vatandaş modern bir kapalı pazaryerine ve üst geçide kavuşacak. Özellikle yağmurlu havalarda satış yapmakta zorlanan esnaf, Şirinyer’e yapılacak modern kapalı pazaryeri ile her yağmur yağdığında aynı problemleri yaşamayacak. Trafiğin yoğun olduğu Şirinyer gibi merkezi bölgelere yapılacak üst geçitlerle yayalar karşıdan karşıya daha güvenli bir şekilde geçecek.

 

 

 

AQUAPARK

Buca’ya Aquapark gelecek. İçerisinde sosyal donatı alanlarının da yer alacağı Aquapark Projesi ile sıcak havada bunalan ve denize hasret olanlar kilometrelerce yol gitmek yerine Buca Aquapark’ın serinleten yüzme havuzları ve kaydırakları ile yaz günlerinde doyasıya eğlenecek.

 

SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ OLMAYACAK

Buca sokaklarında yaşam mücadelesi veren, görmezden gelinen can dostlarımız için de özel bir tesis kurulacak. Can dostlarımız için içerisinde barınma, rehabilitasyon ve tedavi merkezinin bulunduğu modern bir tesis yapılacak.

 

TAZİYE EVLERİ

Buca Belediyesi’nce ilçenin dokusuna uygun, Bucalı hemşerilerimize yakışır taziye evleri projeleri hayata geçirilecek. Kayıplarımızın acısını paylaşmak, onlara destek olmak ve taziyelerini kabul etmeleri amacıyla hayata geçirilecek bu projede, kayıp yaşayan insanlara her türlü destek sağlanıp, yardımcı olunacak. Bu sayede, hemşerilerimizin kayıplarını anma ve taziyelerini iletebilmelerine imkan sağlanıp, bir araya gelerek birbirlerine destek olabilecekleri bir ortamda sunulmuş olacak.

 

AMATÖR SPORCULARA SAĞLIK MERKEZİ

Beden eğitimi ve spor faaliyetleri için Bucalı amatör sporcuların fiziki, sosyal, psikolojik, kültürel ve zihinsel gelişimine katkı sunacak sağlık merkezi projesi ilçemize kazandırılacak. Buca’nın sporun merkezi olmasının hedeflendiği sağlık merkezinde konaklama salonları, antreman sahaları, yatakhaneler ve otoparklar bulunacak.

 

BİLİM VE KÜLTÜR

Buca’da hayata geçirilecek ‘Bilim ve Kültür Merkezi Projesi’ ile Buca sanatın olduğu kadar bilimin de merkezi olacak. 2 katlı bilim merkezinde kütüphane, konferans salonu, iş-eğitim atölyeleri, kafeterya ve idari binalar yer alacak.

 

ÖĞRENCİLERE VE VELİLERİ UNUTULMADI

Her yıl binlerce öğrenci ve onları ziyarete gelen veliler için de Buca Öğrenci Yurdu ve Veli Konuk Evi’ açılacak. Öğrenciler hak ettiği değeri görürken, evlatlarını ziyarete gelen anne ve babaları da konaklama kaygısı ile karşı karşıya kalmayacak. Öğrenci yurdunda etüt ve çalışma odaları, kütüphane, basketbol, tenis, yürüme, oturma ve ortak alanlar bulunacak.

 

ENGELSİZ KAMPÜS

Engellilerin ve engelli yakınlarının hayatlarını kolaylaştırmak adına Engelsiz Kampus Projesi hayata geçirilecek. Bölgece Buca’da engel ortadan kalkacak.

 

MESLEK EDİNDİRME KOMPLEKSİ

Buca’da iş arayışında olan gençlerin daha kolay iş bulup meslek sahibi olmaları için uygulamalı meslek edindirme kompleksi yapılacak. Gençlerimiz bu sayede hem meslek hem de iş sahibi olacak.

 

KUBİK

Köy Üreticileri Birlikleri Kooperatifleri (KUBİK) projesi hayata geçirilecek. Bu sayede çiftçi ve organik tarım desteklenecek.

 

FORUM BEGOS

Yaklaşık 10 bin kişinin istihdam edildiği Forum Bornova gibi Buca’da da Forum BEGOS projesi hayata geçirilecek. Forum BEGOS’ta çalışacak personel mutlaka Buca’da yaşayanlar arasından seçilecek.

 

ŞANTİYE YERİNE SPOR KOMPLEKSİ

Buca Kutlutaş Şantiyesi yıkılacak yerine spor kompleksi yapılacak. Böylelikle Bucalı spora ve sporcuya doyacak.

 

Öztekin, Bucalıların hayatlarını kolaylaştıracak yaşam standartlarını ve kalitesini arttıracak, yaşanan sorunları ortadan kaldıracak daha birçok projenin olduğunu hatırlatarak “Atılacağımız adımları, yapacağımız yatırımları hemşerilerimizin talep ve ihtiyacına göre belirledik. Buca’mıza yapacağımız hizmetleri etkili bir şekilde anlatmak içinde saha ekibimiz tarafından Buca’daki her haneye ulaştırılmak üzere projelerimizin yer aldığı broşürlerimizin dağıtımına başladık.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.