Ada İzmir’e ikinci şampiyonluğu getirdi

Ada İzmir’e ikinci şampiyonluğu getirdi
Yayınlama: 19.04.2024
A+
A-

GÜZELBAHÇE MAD-G CİMNASTİK SPOR KULÜBÜ SPORCUSU ADA AKYOL, İSTANBUL’DA DÜZENLENEN BABY CUP CİMNASTİK TURNUVASINDA İKİNCİ KEZ ŞAMPİYON OLDU.

 

Acıbadem Cimnastik Spor Kulübü tarafından İstanbul’da ulusal ölçekte düzenlenen ve Türkiye’nin birbirinden yetenekli minik sporcularının yarıştığı 5’inci Baby Cup Ritmik Cimnastik Turnuvası, İzmirli sporcu Ada Akyol’un şampiyonluğuna sahne oldu.

Özel Güzelbahçe Piri Reis İlk Okulu öğrencisi ve Mad-G Cimnastik Spor Kulübü sporcusu Ada Akyol “2016 B” kategorisi Top aletinde 1.’lik elde ederek Türkiye şampiyonu olurken, ailesini ve sporcusu olduğu kulübü sevince boğdu.

8 yaşındaki Ada Akyol, geçtiğimiz yıl da aynı turnuvada “2016 A” kategorisinde 1.’lik elde etmiş şampiyonluk kupasını İzmir’e getirmişti.

5 yaşında cimnastik sporuna başlayan ve eğitim hayatının yanında haftada yaklaşık 20 saatini antrenmanlarına ayıran Akyol, küçük yaşta gösterdiği azim ve disiplinli çalışmalarının karşılığını almaya devam etti. Kazandığı şampiyonluklar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Akyol, cimnastikte gelecek vadeden sporcu olarak gösteriliyor.

Hobi olarak başladığı bu spor dalında antrenörleri tarafından yeteneğinin keşfedilmesinin ardından antrenmanlarına yarışma gruplarında devam eden Ada, gelecek yıllarda uluslararası yarışmalarda da aynı başarıyı göstererek ilerde ülkemizi yurt dışında temsil etmeyi hedefliyor.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.