Özlale’den can dostlara destek

Özlale’den can dostlara destek
Yayınlama: 25.03.2024
A+
A-

Hayvansever Özlale protesto eylemine katıldı

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Ümit Özlale, İzmir Barosu’nun çağrısı ile öldürülen köpekler için Kemalpaşa Belediyesi önünde düzenlenen protesto eylemine katıldı. Kendisi de bir hayvansever olan Özlale, kamuoyunda büyük tepki toplayan Armutlu Hayvan Barınağı’ndaki görüntüler nedeniyle düzenlenen eyleme katılarak hayvanseverlere destek verdi.

“Sokak hayvanlarının hakkını sonuna kadar savunacağım”

İYİ Parti Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Nizamettin Yılmaz ile birlikte eyleme katılan Özlale, can dostların da insanlar gibi yaşam hakkı olduğuna dikkat çekerek, sokak hayvanlarını hiçe sayan uygulamalara son verilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’de bu konuda büyük bir eksiklik olduğunu dile getiren Özlale, “Armutlu Hayvan Barınağı’nda yaşananlar kabul edilemez. Yaşam alanlarımız tüm canlılara ait. Sokak hayvanlarının da yaşam hakkını savunuyorum. Ben kendimde hayvan sever bir insanım. Buraya bu kimliğim ile geldim. Hayvanlara yapılan bu eziyetler vicdansızlık örneği. Ben can dostlar ile ilgili hazırlanan taahhütnameyi ilk günden imzalamış bir kişiyim. Bu konuda çok duyarlıyım” dedi.

Sokak hayvanları için modern hayvan barınağı

Sokak hayvanlarının yaşadıkları sorunları ortadan kaldıracak birçok projesi olduğunu dile getiren Özlale, seçilmesi halinde Yamanlar Sanatoryumuna modern bir hayvan barınağı yapacaklarını söyledi. Sokak hayvanları için imzaladığım taahhütnamede bakım evlerinde kısırlaştırma ünitelerinin kurulmasının yer aldığını kendisinin de bu üniteleri kuracağını anlatan Özlale, kısırlaştırma yaptıktan sonra da hayvanları yaşadıkları ortama yeniden bırakacaklarını kaydetti. Sokak hayvanlarının tedavileri konusunda gerekli her şeyi yapacaklarını, yerel hayvan koruma görevlileri ve gönüllülerden destek alabileceklerinin altını çizen Özlale, “Bizim önceliğimiz öncelikle can olacak. İnsan ile birlikte hayvanların da canını her şeyden önde tutacağız. Doğamızda insan, hayvan, ormanlar, sular hepsi bir bütün. Doğal dengenin bozulmaması için bu bütünün hepsini birden korumamız gerekiyor. Aksi takdirde bu dünyada birlikte yaşamamız mümkün değil. Ben sonuna kadar hayvan haklarına sahip çıkacağım” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.