6 Şubat’lar kaderimiz olmasın

6 Şubat’lar kaderimiz olmasın
Yayınlama: 06.02.2024
A+
A-

6 Şubat 2023 saat 4.17’de Kahramanmaraş merkezli, 11 ilimizi etkileyen deprem felaketini yaşamamızın üzerinden tam 1 yıl geçti.

Yaşadığımız bu büyük felakette hala sayısı tam olarak bilinmeyen binlerce canımızı malesef kaybettik. Bu büyük felaketin travmaları ve yarattığı etkileri, üzerinden bir yıl geçmesine rağmen devam ediyor.

Milletçe seferber olup,yaraları sarmak için çaba göstersekte,bölge de yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın zor şartlarda ki yaşam mücadeleleri malesef devam ediyor.

Dünya tarihinde eşine az rastlanılan bu felakette,binlerce umut,binlerce gelecek enkaz yığınları altında yok olup gitti.

Büyük Türk milleti olarak bu büyük yıkımın üstesinden birlik ve beraberlik içinde,tek vücut olarak gelecek ve ayağa kalkacak, yaralarımızı sarmaya elbette devam edeceğiz.

Böylesine büyük bir felaket sonucu verdiğimiz kayıpları tekrar yaşamamak, gereken tüm tedbirleri almak için hazırlıklı olmamız gerektiğini çok acı bir tecrübe ile bir kez daha öğrenmiş olduk.

Yaşadığımız o büyük felaketin birinci yılını geride bırakırken,yitirdiğimiz canlarımızın acısını içimizde yaşamaya devam ediyoruz.

Böylesine büyük bir acıyı bir daha yaşamamak dileği ile,Kahramanmaraş depremlerinde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum,ruhları şâd,mekanları cennet olsun.

6 Subat’ı unutmayalım,unutturmayalım ki, bir daha aynı acılar yaşanmasın !

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.