CHP Çiğli Adayı Onur Emrah Yıldız: “Önceliğim; emeğin hakkı ve mali disiplin.”

CHP Çiğli Adayı Onur Emrah Yıldız:  “Önceliğim; emeğin hakkı ve mali disiplin.”
Yayınlama: 14.02.2024
A+
A-

CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız; önce belediye işçileri ile fen işleri şantiyesinde bir araya geldi; ardından DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ve Genel-İş Sendikası Şube Başkanlarını ziyaret etti.  İşçilerin sorularını yanıtlayan ve emeğin hakkını zamanında ve eksiksiz ödemenin önceliği olduğunu söyleyen Yıldız; DİSK’i ziyaretinde adaylık sürecindeki destekleri için teşekkürlerini ileterek örgütlü güce olan inancını yineledi. Yıldız; “ Çok ciddi bir mali politika oluşturacak, işçi arkadaşlarımızın “Maaşımı zamanında alabilecek miyim?” kaygısını ortadan kaldıracağız.” diye konuştu.

İç huzur ve barış olmazsa olmaz!

Çiğli Belediyesi işçileriyle kahvaltı eden CHP Adayı Yıldız; “İşçinin emekçinin hakkını almadığı, iç huzurun, iç barışın olmadığı yerde değil ben, kim belediye başkanı olursa olsun bir belediyeyi yönetemez.” Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü; “Benimle ilgili sağdan soldan duyduklarınıza inanmayın. İş yeri temsilciniz çocukluk arkadaşım; pek çok arkadaşımız beni bilir, ailemi bilir. Merak ettiğiniz ne varsa bana sorun. Ben size en doğru mesajı gönderirim. Şu anki protokolle ilgili bilgim olmadığı gibi bir dahlim ve hakkım da yok. Şu anda adayım, kendimi, projelerimi anlatıyorum. Ancak, şunun sözünü veriyorum. İşçi arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmeden, mümkünse üstüne çıkarak; maaşların zamanında ve eksiksiz ödeneceği bir mali disiplini sağlayacağım. İç huzur ve barış; olmazsa olmaz! Yaklaşık bin 200 kişiyle, mesai arkadaşımla milyarları aşan bir bütçeyi yönettim, çok çalıştık.  Büyükşehir Belediyesi’nin en zor ve prestijli koltuklarından birinde oturdum. Kolay değildi, ama bugün burada olmam için bu deneyim şarttı, bu bedeli ödemem gerekiyordu. Bugüne kadar çok şükür, arkamda hiçbir olumsuzluk bırakmadım; alnımda en küçük bir leke yok.”

Sarı: Hep emekçilerle yol yürüdü

CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız; DİSK Ege Bölge Temsilciliği ziyaretinde, emek mücadelesinden yana olan tavrını sonuna kadar koruyacağının altını çizerken; Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da şu ifadeleri kullandı; “28 Mayıs birinci düelloydu. O bitti. Bizi, belediye işçilerini ve kenti ilgilendiren ikinci raunt başlıyor. 57. Yılımızı doldurduğumuz bugün, umudumun yere düşmeyeceğini gösterdiğimiz 17. Genel Kurul’umuzu gerçekleştirdiğimiz bizden birini ağırlıyoruz. Birlikte uzun yıllar çalıştık. Onur Başkan, İZELMAN ve İZENERJİ’nin, örgütlü olduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki İZSU yöneticiliğinde, emekçi arkadaşlarımızla da birlikte yol yürüdü. Partinin verdiği karar artık bizim için geçerlidir. Bunun üstüne sendika olarak söz söyleme hakkımız yok. Bizim tek söz söyleme hakkımız; belediyelerimize Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını yeniden dikmek; mevzilerimizi koruyup büyütmek, örgütlülüğümüzü güçlendirmektir. Bugün; Cumhuriyet Halk Partisi Onur Emrah Yıldız’ı aday olarak gösterdi. İzmir’deki 35 bin DİSK üyesi; Çiğli’de akrabası, yakını, tanıdığı kim varsa Onur Başkan’la birlikte o bayrağı orada diri tutmak adına yol alacaktır.”

En üstün, en alta hesap verdiği bir anlayış

Adaylık sürecinde, DİSK ve Genel-İş’in itici gücünü ve desteklerini asla unutmayacağını belirten CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız ise; “DİSK ve Bölge Şube Başkanları’nın desteğini alarak yola çıktım ve arkamda hissettirdikleri gücü asla unutmayacağım. Benim için emekçilerin hakkı olmazsa olmazdır. Önceliğim; şu an Çiğli’de emekçilerin yaşamış olduğu ekonomik mağduriyetin bir an evvel giderilmesi noktasında ciddi bir mali politika oluşturmaktır.  İşçi arkadaşlarımızın; “Gününde maaş alacak mıyız?” kaygısını ortadan tamamen kaldıracak, uzlaşmaya dayalı bir mali politika.  Biz belediyeyi, “En altın en üste tabi olduğu; En üstün en alta hesap verdiği” adaletli, şeffaf bir anlayışla yöneteceğiz.  Benim dünyaya bakışım bu. Belediye başkanı olduğumda; emek örgütleriyle olan ilişkilerimiz çok daha süratle ve güçlü bir şekilde, kalıcı adımlarla devam edecek. Bir arkadaşınız, dostunuz; bir yoldaşınız gibi her zaman yanımda olacağınızı biliyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.