Urla’da “Sinem Tıknaz Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” törenle hizmete açıldı

Urla’da “Sinem Tıknaz Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” törenle hizmete açıldı
Yayınlama: 10.11.2023
A+
A-

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Kampüsü içerisinde Hayırseverler Fikriye – Mustafa Tıknaz tarafından yaptırılan Sinem Tıknaz Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılan törenin ardından hizmete başladı.

Açılış törenine İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş akademisyenler, sağlık yöneticileri ve sağlık çalışanları ile istasyonun yapımını üstlenen hayırseverler katıldı.

Açılışını gerçekleştirdiğimiz istasyonumuz bölgenin ihtiyaçlarından biriydi.”

İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş yaptığı konuşmasında, Urla’nın yaklaşık 75 bin nüfusu bulunduğunu ve ilçede 4 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun bulunduğunu belirterek 2023 yılında yaklaşık 9 bin hastaya acil sağlık hizmeti verildiğini vurguladı.

“Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz istasyonumuz bölgenin ihtiyaçlarından biriydi. Bir önceki istasyonumuzu deprem sıkıntıları nedeniyle kapatmak zorunda kalmıştık. Yeni istasyonumuz, değerli hayırsever Tıknaz Ailesi sayesinde her şeyi düşünülmüş, çok güzel bir şekilde yaptırılmış. Bu nedenle Kıymetli kızları Merhume Sinem Tıknaz ’a rahmet, Fikriye ve Mustafa Tıknaz Ailesine de teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran’da bu tesisi hayata geçmesine vesile olan, emeği geçen herkese teşekkür ederek hayırlı olmasını diledi.

 Hayırseverler Fikriye – Mustafa Tıknaz çifti de çok mutlu olduklarını dile getirerek herkese hoş geldiniz dediler.

Konuşmaların ardından kurdele kesim merasimi yapıldı.  Sinem Tıknaz Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu gezildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.