Serap Can, kadınlarımıza iş imkanı sunmak istiyoruz

Serap Can, kadınlarımıza iş imkanı sunmak istiyoruz
Yayınlama: 22.02.2024
A+
A-

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serap Can, Denizli’nin tüm problemlerini ve sorunlarını çözmek için aday olduğunu belirterek, “DENİZLİ’NİN SESİ OLUP BU ZAMANA KADAR YAPILMAMIŞI YAPMAYA GELİYORUM” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde ABP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Serap Can yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunarak projelerini anlattı. Yeni Yol Partisi ile birlikte siyaset hayatına başladığını ifade eden Serap Can, Türkiye İttifakı çatısı altında Anadolu Birliği Partisinin Denizli büyükşehir belediye başkan adayı olduğunu söyledi.

Denizli’nin en büyük sorunlarından birinin trafik olduğunu aktaran Başkan Adayı Serap Can Söylemez, “1 milyon 60 bin nüfusumuz var. Trafikte çok büyük bir sıkıntımız var. Trafiği rahatlatmak için en büyük önceliğimiz tramvay projesidir. En büyük sorunlarından birisi de su, şuanda su faturaları elektrik faturalarından daha fazla gelmeye başladı. 4 kişilik bir ailede ortalama 20-30 tona yakın su tüketiliyor. Gerçekten halk bu yüzden çok zorlanıyor. Biz bir ailenin 10 tonluk tüketiminin su faturasına yansımasını istiyoruz. Minibüsçülerimizin geçemediği güzergahlarımız var. Buraları yeniden açmak istiyoruz. Sadece halk otobüsleri kullanabiliyor, belediye bünyesindeki halk otobüslerimiz çalışabiliyor biz buraya eskiyi yeniden kazandırmak istiyoruz. Çiftçilerimize desteklerimiz olacak. Belediye bünyesinde birimler oluşturmak istiyoruz. Hasat zamanı yevmiyeli işçi ile çiftçinin yükünü hafifletmek istiyoruz. “ dedi.

KADINLARA İSTİHDAM DESTEĞİ VERECEĞİZ

Kadın istihdamına da oldukça önem vereceklerini kaydeden Başkan Adayı Serap Can, “Hemen hemen tüm yükler kadınların omuzlarında, yalnız yaşamak zorunda olan kadınlarımız var. Bu kadınlarımıza iş imkanı sunmak istiyoruz. İlkokul çağında öğrencisi olan gelir seviyesi yetersiz ailelere servis ücreti desteği sağlamak istiyoruz. Aylık beslenme desteği vereceğiz. Her mahalleye veteriner hekim atanacak. Hiçbir sokak hayvanı aşısız kalmayacak” diye konuştu.

HER ŞEYİ DENİZLİ HALKI İÇİN YAPACAĞIZ

Belediye bünyesindeki ihaleleri halka açık, şeffaf bir şekilde yapacaklarını belirten Başkan Adayı Serap Can, “Kız öğrenciler için yurt imkanı sağlayacağız. Kimseyi mağdur etmeden hareket etmek istiyoruz.  Üniversite öğrencilerimize her sabah çorba dağıtımı yapacağız. Yapılması gereken Denizli’de çok şey var. Bizler çalışmaya başladık. Halkımız ile içe içeyiz. Hep birlikteyiz. Sadece seçim zamanında değil halkımızla her zaman bir arada olmak istiyoruz. SADECE BEN ADAY DEĞİLİM BURADA ADAY DENİZLİ HALKIDIR. Denizli’nin sesi olmak istiyorum. Bu zamana kadar yapılmamışı yapmaya geliyorum” ifadelerini kullandı.

DENİZLİSPOR’A SAHİP ÇIKACAĞIZ

Denizlispor’un zor günler yaşadığını eski günlerine dönmesi için gereken tüm desteği vereceklerini söyleyen Başkan Adayı Serap Can, “Denizlispor şehrimizin marka değeridir. Yıllarca Süper Lig’de şehrimizi temsil etti. Son yıllarda zor zamanlar yaşıyor. Küme düşme mücadele veriyor. Denizlispor’umuzun eski başarılı günlerine dönmesi için her zaman destek vereceğiz ve kulübümüzü hak ettiği konuma getireceğiz. Denizli’nin parasını Denizli’ye harcamaya geliyorum.

HALKIMIZ İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ

Başkan Adayı Serap Can, “Denizli Kalkık’ta bulunan Kalkık Mağarasının turizme kazandırılması çevresine belediye ait konaklama tesisleri yapılarak bu tesislerden dar gelirli ailelerin faydalanmaları sağlanacaktır. Biliyorsunuz ki bizim yapacaklarımız diğer partili başkalarımız tarafından da sıkça kopyalanmaktadır. Bu bizim için bir onur kaynağıdır halka hizmet edecek olan arkadaşlarımızın söyledikleri lafta kalmayacak Sizlerin de desteğiyle hepsini gerçekleştireceğiz. Halkımız isteyecek biz yapacağız. Başkanlık makamının kapısı hep açık duracak aradaki resmiyeti kaldıracağız. İsteyen istediği zaman gelip istek ve dileklerini hatta şikayetlerinizi bize çekinmeden bildirebilecek” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.