Sadık Dinler, “Belediyeyi ortak akılla yöneteceğiz”

Sadık Dinler, “Belediyeyi ortak akılla yöneteceğiz”
Yayınlama: 15.01.2024
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Dinler, Gaziemir Belediyesi’ni ilçede yaşayan tüm yurttaşların ortak aklı ile yöneteceklerini söyledi.

Aday adaylığını açıklamasının ardından Gaziemirlilerin yoğun sevgisi ve ilgisi ile karşılayan Makine Mühendisi Sadık Dinler, belediyeyi ortak akıl ve iş birliği ile yöneteceklerini her fırsatta dile getiriyor. Bu konuda ilçede görev yapan muhtarları ve sivil toplum örgütü temsilcilerini ziyaret eden Dinler, bu ziyaretlerde iş birliği dahilinde yapılacak çalışmalar hakkında da fikir alışverişinde bulunuyor.

“En çok ben çalışacağım”

Gaziemir’e ilişkin toplumsal kaygısı olan bir yönetim anlayışı belirleyeceklerini de belirten Sadık Dinler, belediye kaynaklarını da öncelikli olarak acil sorunlarına aktaracaklarını da vurgulayarak, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimizde belediye yönetimini belediyemizin çalışkan emekçileri, belediye meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve Gaziemir’in değerli vatandaşları ile birlikte yöneteceğiz. Buradan söz veriyorum. 5 yıl boyunca en çok çalışan ben olacağım. Belediyemizde çalışan hiçbir emekçi kendini ‘öteki’ hissetmeyecek. Hepimiz takım ruhu ile değişen Gaziemir’e imza atmak için çalışacağız. Tüm emekçi kardeşlerimle birlikte ter dökerek Gaziemir’i hak ettiği noktaya birlikte taşıyacağız. Gaziemir bizim ortaya koyacağımız vizyon ile 5 yıl sonunda emekçi kardeşlerimin ortaya koyacağı büyük emekle yıldız gibi parlayacak.

CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Dinler Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Aday Adayı Sadık Dinler, Balkanlardan gelen kökleri 100 yılı aşkın süredir Gaziemir’de bulunan bir ailede 1988 yılının Aralık ayında dünyaya geldi. Gaziemir’in esnaflıkla uğraşan, sevilen aileleri Martin ve Dinler ailelerinin iki çocuğundan biri olan Sadık Dinler, ilk ve orta öğrenimini Gaziemir’de, lise eğitimini de İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

ODTÜ Makine Mühendisliği’nden iyi derece ile mezun olan Sadık Dinler, üniversite yıllarında sivil toplum örgütlerinde, öğrenci topluluklarında birden fazla projenin içinde bulundu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası olan “Altı Ok” un izinden giderek 2010 yılında Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden siyasete adım attı.

Öğrenciliği devam ederken CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda partinin neferi olarak çalışan Dinler, öğrencilik sonrası dönüş yaptığı ilçede CHP Gaziemir İlçe Başkanlığında il ve ilçe delegeliklerinde bulundu. İhracat yapan Türkiye’nin köklü firmalarında 10 yılı aşkın süredir proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu süre esnasında birçok projeye imza attı.

Sadık Dinler, Cumhuriyetin yeni yüzyılında, yeni nesil olarak Gaziemir’deki her bir hemşerisinin hayatına dokunacak olan ve Gaziemir’i, yeni yüzyıla hazırlayacak olan projeleri hayata geçirmek için yola çıkarak Gaziemir Belediyesi Başkanlığı’na aday adaylık başvurusunda bulundu.

Toplumsal kaygısı olan, ortak akla önem veren, tüm Gaziemir’i kendi ekibinde barındıran, toplumun problemlerini hızlı şekilde çözen, Gaziemir’i geleceğe hazırlayan bir modelle belediye başkanlığına talip oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.