Naimi: “Yapay zeka şirketlerin değerini artırıyor”

Naimi: “Yapay zeka şirketlerin değerini artırıyor”
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

KalDer İzmir Şubesi CEO’larla Buluşma’nın konuğu Farzad Naimi

 KalDer İzmir’de gündem “Yapay Zekâ”

 

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi CEO’larla Buluşma etkinliği çerçevesinde, Medikal Point ev sahipliğinde seri girişimci,WIN TR’nin katkılarıyla Naimi Group’un CEO’su ve RONA Holding yatırım şirketinin kurucu ve yönetici ortağı Farzad Naimi’yi ağırladı. KalDer İzmir Şubesi üyesi firma CEO’larının katıldığı etkinlikte Farzad Naimi, “Berkeley Öğretim Üyeleri ve Silikon Vadisi Yönetici Mentörleri ile Küresel Girişimcilik Sertifika Programı”nı tanıttı.

Toplantının açılışında konuşan KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ünlü, 15 yıl içerisinde birçok sektöre imzasını bırakacak ve gelecekle ilgili kurguyu değiştirecek yapay zekâ konusunda başarılı girişimlerde bulunmuş bir iş insanı olan Farzad Naimi’yi KalDer İzmir olarak ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.KalDer’in değerli konuşmacılar ve üye firmaların tepe yöneticileri arasında köprü olduğuna da değinen Ünlü, Toplantının ev sahipliği için Medikal Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Veysi Kubba’ya da teşekkür etti. KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ünlü, “Bizler üretim fabrikalarımızda son 5 yılda yapay zeka uygulamalarının entegrasyonu ile büyük fayda sağladık. Birçok sektörde fark yaratacak bir iş yapış tarzı doğuyor. İş hayatımızın parçası olacak spesifik bir alan olan yapay zekâ konusunda değerli bilgilerini paylaşacak FarzadNaimi’ye de sunumlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kubba: ‘Yapay zekaya önem veriyoruz’

 

Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Veysi Kubba, ABD’de de girişimleri olan ve yapay zekâ konusunda Dünya’nın en ileri gelen yatırımcılarından biri olan Farzad Naimi Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Kubba, “Medical Point Hastaneler grubu olarak, yapay zekaya son derece önem veriyoruz. Özellikle hastanemizde son teknolojik gelişmeleri takip ederek, tanı ve tedavilerimizde yapay zeka destekli hızlı ve doğru sonuçlar elde ediyoruz. Çok değerli üstadımızı, sizlerle bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadık. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Naimi: “Yapay zekâ hayatımızı değiştiriyor”

 

Açılış konuşmalarından sonra Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik girişimlere destekler sunan, US Berkeley Üniversitesi Küresel Girişimcilik Sertifika Programı başlatarak Dünyaya sunan ve bunun tanıtımında ilk durak olarak İzmir’i tercih eden Farzad Naimi kürsüye gelerek programın ayrıntılarını CEO’larla paylaştı. Küresel Girişimcilik Sertifika Programı’nın çevrimiçi ve İngilizce olarak hafta içi akşamları 2 defa 90 dakikalık süreler şeklinde yürütüleceğini ve eğitim içeriğini paylaşan Farzad Naimi, bu eğitime firmaların özellikle genç yöneticilerin katılımının önemine vurgu yaptı.

30 yıl boyunca bu sektörde değişimin bir parçası olarak rol aldığını ve bugün yeni jenerasyon projeden bahsetmek istediğini ifade eden Naimi, “Yapay zekâ aslında 70 yıl önce kullanılmaya başlayan bilgisayarların insan gibi düşünür hale gelmesidir” dedi. Yapay zekanın bugün gündemde fazlasıyla yer tuttuğunu ancak bunun bir anda olmadığını, uzun yıllara dayanan bir gelişime sahip olduğunu anlatan Naimi, bilginin dijitalleşmesi ile ortaya çıkan inanılmaz büyüklükteki içeriğin Chatgpt’nin doğuşunu sağladığını vurguladı.

Bugün yapay zekanın sağlıktan güvenliğe, envanter yönetiminden üretime kadar birçok alanda kullanıldığının altını çizen Naimi, “Kesinlikle yapay zekâ verilen hizmetlerde zaman kazandırmanın yanında şirketlerin üretkenliğine de katkı sunuyor. Mesela yapay zeka kullanan bir kitap sitesinden kitap alacağım, ancak yapay zeka bana alacağım kitabın yanında o konuyla ilgili başka bir kitap daha önerebiliyor. Bu sayede şirketlerin değeri artıyor çünkü üretkenlikleri artıyor, iş operasyonları artıyor. AI aslında geleceğin girişimciliğini de yönlendiriyor” diye konuştu.

 

Farzad Naimi kimdir?

 

Farzad Naimi, seri girişimci, Naimi Group’un CEO’su ve RONA Holding yatırım şirketinin kurucu ortağı ve yönetici ortağıdır. ABD, Japonya ve Brezilya’da başarılı halka arzlara sahip dört Startup’tan oluşan ilk ekibin kurucu ortağı ve parçası olmak da dahil olmak üzere, 30 yılı aşkın süredir başarılı Silikon Vadisi startup liderliğini sürdürüyor. Naimi, mentörlüğün başarılı girişimciliğin temel taşı olduğuna inanıyor. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, Dünya İnovasyon Ağı (WIN)’nda aktif olarak yer almakta ve RONA Holding portföy şirketlerinin mentörlüğünde önemli bir rol oynamaktadır. Sosyal ve çevresel etkiye sahip sorumlu girişimciliği teşvik etmek ve uluslararası hale getirmek onun hem felsefesi hem de yaşamdaki misyonudur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.