Mesut Ergin Ayvalıklı gazetecilerle buluştu

Mesut Ergin Ayvalıklı gazetecilerle buluştu
Yayınlama: 11.01.2024
A+
A-

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Ayvalıklı gazetecilerle buluştu. Yerelde çalışan gazetecilerin yaşadığı sorunların konuşulduğu ve çözümlerine dair değerlendirmelerin yapıldığı buluşmada Başkan Mesut Ergin, destek ve katkıları nedeniyle gazetelerin temsilcilerine teşekkür etti.

 

Başkan Mesut Ergin, bağımsız yayın yapan ve sayıları bir elin parmağını geçmeyen yerel medya çalışanlarının tüm bu olumsuz koşullara rağmen ayakta kalma ve var olma mücadelesi verdiğini söyledi.

 

Bütün zor koşullara rağmen, gazetecilerin kamuoyuna gerçekleri söylemeye devam edeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Yerelde veya ulusalda olsun; gazetecilerin temel hak ve özgürlükler doğrultusunda görev yapabileceği, haberleri yüzünden tehdit, baskı ve cezaya uğramayacağı, ücretlerin yoksulluk sınırı üzerine çıkacağı, basın kuruluşlarının kapanmayacağı bir Türkiye’yi arzu ediyoruz. Mesleklerini sürdürebilme mücadelesi veren gazetecilerin10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.