Liselerde bilim uygulamaları programı’ bilgilendirme toplantısı yapıldı

Liselerde bilim uygulamaları programı’ bilgilendirme toplantısı yapıldı
Yayınlama: 14.12.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce 2023-2024 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulan ‘Liselerde Bilim Uygulamaları Programı’ kapsamında bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Vermez’in başkanlığında fen lisesi ve merkezi sınavla öğrenci alan anadolu lisesi okul müdürleri ve proje yürütücülerinin katılımıyla İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantı, Liselerde Bilim Uygulamaları Programı’nın bilgilendirme sunumu ve İzmir Bilim Olimpiyatları sunumu olmak üzere iki oturumda yapıldı.

Okul ve il programları olmak üzere iki aşamada yürütülecek olan ‘Liselerde Bilim Uygulamaları Programı’ ile öğrencilerin; girişimci, yenilikçi, dil becerisi yüksek, sorun çözebilen, sistematik düşünebilen, iletişime ve öğrenmeye açık, fikirlerini her ortamda ifade edebilen mutlu bireyler olarak yetişmesine imkân ve ortam sağlanması amaçlanıyor. Program ile öğrencilerde; bilimsel toplantılar yoluyla bilim, teknoloji, çevre, ekonomi, eğitim, değerler, coğrafya, tarih, kültür, edebiyat, sanat, ekonomi, hukuk, politika gibi alanlarda farkındalığın oluşturulması ve bilimsel düşünme, araştırma, rapor hazırlama, sunum gibi akademik alanlara yönelik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek becerilerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.