KOSBİ MTAL Öğrencileri robotlarına kavuştu

KOSBİ MTAL Öğrencileri robotlarına kavuştu
Yayınlama: 05.01.2024
A+
A-

EKTAM Makine’den KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL’e robot bağışı

 

Sanayicilerden gelen katkılarla makine parkurunu sürekli yenileyen KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir destek de Ektam Makine firmasından geldi. Ektam Makine öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak için  robot bağışı yaptı. “6 eksen KUKA Robot” bağışı için EKTAM’a teşekkür eden KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Müdürü Nuray Ardıç, öğrencilerin gelişimi için robotların çok büyük katkısı olacağını söyledi.,

“Güncel teknolojiye hakim olacaklar”

Okula yaptıkları robot desteği ile öğrencilerin güncel teknolojiye hâkim, daha donanımlı olarak eğitim alacağını söyleyen Ardıç, “Teknolojik gelişmeleri takip etmek ve müfredatla birlikte atölyeleri ve laboratuvarları güncel tutmak meslek liselerinin en öncelikli konusudur. Bu anlamda KOSBİ ve Kemalpaşa sanayicilerinin okulumuza katkısı çok büyük. Son olarak EKTAM A.Ş.’nin robot desteği teknolojik anlamda okulumuzu daha da ileriye taşıdı, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kara: “Teknoloji yakından takip edilmeli”

Ektam Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kara ise mesleki eğitimin önemine işaret ederek sanayicilerin bu konuda meslek liselerine destek vermesi gerektiğini söyledi. Sanayinin nitelikli ara eleman sıkıntısının büyük olduğunu, bu anlamda KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL’e bölge sanayisi için çok değer verdiklerini söyleyen Kara, “Bu anlamda robot desteği vererek öğrencilerin güncel teknolojik üretimi tanıması, bu alanlarda da kendilerini geliştirmesini istedik. Bundan sonra da desteklerimiz sürecek” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.