KESİAD’dan 100. Yıla özel proje

KESİAD’dan 100. Yıla özel proje
Yayınlama: 12.12.2023
A+
A-

KESİAD Kemalpaşalı öğrencileri senfoniyle tanıştırıyor

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD), Devlet Senfoni Orkestrası ile beraber yürüttüğü proje ile Kemalpaşa’da öğrenim gören çocukları senfonik müzik ile tanıştırıyor. Bu proje kapsamında ilk konser ise Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu ve Ören İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutladığımız bu günlerde Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte çok değerli bir projeye başladıklarını söyleyen KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel, bu sanatsal proje ile bölgemiz okullarında eğitim gören ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki çocukları senfonik müzikle tanıştırmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Öğrencilere tam destek

Bu kapsamda projenin ilk konserlerini Yukarı Kızılca ilköğretim Okulu ve Ören İlköğretim Okulunda gerçekleştirdiklerini ifade eden Günel, “Çocuklarımıza eğitim, öğretim, ulaşım, kitap, kütüphane sunmak zorunda olduğumuz gibi onları sanat ve kültür ile de tanıştırmamız gerekiyor. Günümüz eğitim sisteminde bunun ıskalandığını düşünüyorum” dedi.

Çocukların hem aileleri eliyle hem de öğretmenler aracılığıyla fazlasıyla akademik başarı odaklı yönlendirildiğini ifade eden Günel, “Büyüme çağında, çocukların kendi yeteneklerini keşfettikleri dönemde sanatla, müzikle tanışması, Devlet Senfoni Orkestrası gibi çok sesli bir orkestrayı yakından görme, duyumsama şansını elde etmelerinin son derece değerli olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte diğer okullarımızla da benzer çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.