Kadınlar ”Elimizin hamuruyla her işi başarıyoruz” dedi

Kadınlar ”Elimizin hamuruyla her işi başarıyoruz” dedi
Yayınlama: 08.03.2024
A+
A-

 MEDICANA’DAN ANLAMLI KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

 

Medicana International İzmir Hastanesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde farklı mesleklerden alanlarında simge haline gelen kadınların katıldığı bir atölye çalışmasına imza attı.

Gazeteci Banu Şen’in moderatörlüğünde, seramik sanatçısı Christiane Prandini Sakıpağa’nın yönetiminde gerçekleşen atölyede; Pınar Aylin, Çağla Kubat, Beliz Şen, Nuran Erden gibi isimler, seramik kadın heykelleri yaparak “Elimizin hamuruyla her işi başarıyoruz” mesajı verdi.

 

İzmir’de yaşayan ve iş, sanat, spor ve basın dünyasında simge olmuş kadınlar; Medicana International İzmir Hastanesi’nin kadın hekimleriyle birlikte gerçekleştirilen atölye çalışmasında bir araya geldi. Medicana’da gerçekleşen atölye; gazeteci Banu Şen’in moderatörlüğünde, seramik sanatçısı Cristiane Prandini Sakıpağa yönetiminde düzenlendi. Atölye çalışmasına; ünlü sanatçı Pınar Aylin, rüzgar sörfçüsü Çağla Kubat, köşe yazarı ve yaşam koçu Sezin Sivri, avukat Berna Ayaz Akbaba, Çeşme Germiyan Köyü’nün ünlü ressamı Nuran Erden, master yüzücü ve influencer Beliz Şen, turizmci Gökçe Kesikçiler Buğday ve Medicana International İzmir Hastanesi kadın hekimleri katıldı.

 

Medicana International İzmir Hastanesi Hekimlerinden Prof. Dr. Serap Köybaşı Şanal yaptığı konuşmada, “Bizler, farklı mesleklere mensup kadınlar olarak ‘Elinin hamuruyla erkek işine karışma!’ sözüne inat, elimizin hamuruyla her işi başardığımızı anlatmak için bugün hep birlikte kadın heykelleri yapıyoruz. Bir kadın ve bir cerrah olarak, erkekle kadının birarada hayatı paylaşarak, eşitlik içinde devam etmesi gerektiğinü düşünüyorum. Günümüz kutlu olsun” dedi.

 

“Çalışanlarımızın yüzde 78’i kadın”

 

Kadın istihdamının yüksek olduğu Medicana International İzmir Hastanesi’nde çalışanların yüzde 78’inin kadın olduğunu belirten Genel Müdürü Dr.Ulvi Ünal, “Tüm çalışma arkadaşlarıma hastanemizde verdiği emekler için teşekkür ederim. Sizler hepiniz birer ilham kaynağısınız, eşitlik içinde kutlanacak nice 8 Mart’lar diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.