Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları Başlıyor

Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları Başlıyor
Yayınlama: 21.02.2024
A+
A-

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF), Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Çalışma Grubu, “Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları” toplantılarına başlıyor.

İlki  Manisa ilinde, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi iş birliği ile  yapılacak  toplantı, 27 Şubat 2024 Salı günü, saat 14.00-16.00 arasında Manisa DoubleTree by Hilton Otelinde düzenlenecek.

Toplantının konuğu Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biri olan UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Pegasus CEO’su Güliz Öztürk olacak. Öztürk, “Kadın Liderlerle Dönüşüm Oturumu” programında TSKF Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Çalışma Grubu Koordinatörü Dilek Cesur’un moderatörlüğünde katılımcılarla tecrübelerini paylaşacak.

Katılımcıları bir araya getirecek kokteyl ile başlayacak programın açılış konuşmalarını Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Başkanı Betül Elmasoğlu yapacak.

Kadınların ve genç kızların hayatlarını geliştirmek için birbiriyle koordineli çalışan küresel gönüllü bir hareket olan Uluslararası Soroptimist Federasyonu’nun bir parçası olanTürkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu, Türkiye’de çalışma grupları aracılığı ile kadın ve kız çocuklarının toplumdaki yerini güçlendirmeye yönelik birçok çalışma yapmakta.

Bu kapsamda TSKF’nin çalışma gruplarından biri olan  Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Çalışma Grubu, 2024 yılında gerçekleştireceği “Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları” etkinlikleriyle Türkiye’nin farklı illerinde iş dünyasını bir araya getirerek kadınların  yönetim kurullarında ve üst düzeyde yer alması ile ilgili bir farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.