İzmir YMMO 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı

İzmir YMMO 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı
Yayınlama: 09.03.2024
A+
A-

Kadın yeminli mali müşavirlere 8 Mart plaketi

İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası (İzmir YMMO) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Aile Dizilimi ve Hipnosistemik Yaklaşım Uzmanı Dr. Turgay Köyağasıoğlu’nu ağırladı. ‘Kadınların Varoluşsal Kıymeti ve Gücü’ ismiyle bir sunum gerçekleştiren Köyağasıoğlu, kadının erkeğe göre güçlü yönlerinin kökenlerini geçmişten günümüze bir bakış sunarak anlattı. Toplantı sonrası kokteyl düzenlenirken,  kadın üyelere günün anısına plaket takdimi yapıldı.

Zengin kadın üyeleri kutladı

İzmir YMMO Toplantı Salonu’nda yapılan seminerin açılışında konuşan İzmir YMMO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin, sevginin, şefkatin ve merhametin kaynağı olan tüm kadınların gününü kutlayarak sözlerine başladı. Eğitimde, sağlıkta, ekonomide ve siyasette kadınların ağırlıklarının artmasının önemine vurgu yapan İzmir YMMO Başkanı Zengin, “Kadının kamusal alanda aktif roller alması toplumun gelişme ve kalkınma seviyesinin birer ölçütüdür. Yeminli mali müşavirlik mesleğine ulaşmaktaki süreç göz önüne alındığında kadın meslektaşlarımızın gösterdikleri başarı daha da anlamlı hale gelmektedir. Gerek mesleğe geçişte ve gerekse mesleki faaliyetlerde gösterdikleri başarıdan dolayı her bir kadın üyemizi ayrı ayrı kutluyorum. Kendileri ile aynı mesleğin bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

“Meslekte kadın sayısı artmalı”

Odamızda 455 üyenin 38’inin kadın olduğunu, bunların içinde 22 kadın üyenin aktif şekilde yeminli mali müşavirlik faaliyeti ile uğraştığını vurgulayan Zengin, “Oransal olarak toplam üye sayımızın yüzde 9’u, çalışan üye sayımızın yüzde 8’i kadın meslektaşlarımızdan oluşmaktadır. Bu sayının artması, mesleğimize yönelen kadın sayısının yükselmesi için çaba gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Aile ve Sistem Dizilimleri Uzmanı Dr.Turgay Köyağasıoğlu “Kadının Varoluşsal Kıymeti ve Gücü” adını verdiği bir sunum gerçekleştirdi. 2002 yılından bu yana kişisel gelişim ve danışmanlık hizmetleri veren Köyağasıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadının erkekler ve toplum açısından önemini anlatan, kadının erkeklere kıyasla güçlü yanlarını işaret ederek her bir insanın soy ağacında kadın figürünün kişisel yaşama olan etkisini anlattı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.