İzmir Tabip Odası tarafından düzenlenen “Meslekte 30,40,50 ve 60. Yıl Onur Plaketi Töreni”

İzmir Tabip Odası tarafından düzenlenen “Meslekte 30,40,50 ve 60. Yıl Onur Plaketi Töreni”
Yayınlama: 17.03.2024
A+
A-

Meslekte 50 Yıl

 

İzmir Tabip Odası tarafından düzenlenen “Meslekte 30,40,50 ve 60. Yıl Onur Plaketi Töreni” Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, “Tıp mesleğine yıllarını veren meslektaşlarımıza minnetlerimizin ve şükranlarımızın bir nişanesi olarak, plaket takdim edilmesi törenine ve programına hoş geldiniz. Hepimiz bu ülkeye çok emek verdik, umutla, sevinçle, gözyaşı ve dostluklarla hepimiz hayatımızı birbirimizin hayatını zenginleştirdik. Bu ülke size minnettardır, bu halk bu toplum size şükranla doludur. Bu ülke tekrar ayağa kalkacak ise Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldan, bu sizin gösterdiğiniz yoldan, laik, demokratik hukuk devleti yolundan, ilim ve irfanın, bilimsel birikim ve insani değerlerin ön planda tutulmasıyla olacaktır. Çağdaşlıkla, akılcılıkla olacaktır.  Lütfen bu törendeki mütevazı plaketlerimizi, bu toplumun çok derin şükranlarının küçük bir ifadesi olarak kabul ediniz. İyi ki var oldunuz, varsınız ve hep var olacaksınız.” dedi.

Plaket takdiminden önce İzmir Tabip Odası Türk Sanat Müziği Korosu bir konser verdi.

50.Yıl Plaketi alanlar arasında basın mensubu olarak tanınan Prof.Dr.Erkan Sevinç de vardı. Sevinç 1974 senesinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Meslekte basamakları tamamlayarak 1992 de Profesör olan Sevinç’in tıp alanında çok sayıda ödülü var. 1988-1992 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevini üstlenen Sevinç emekliliği sonrası Özel Bodrum Hastanesi ve Özel Çeşme Sissus Hastanesi’nde de başhekimlik yaptı. Ultrasonu Türkiye’ye getiren adam olarak tanınan Sevinç Radyoloji Uzmanı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.