İzmir polisi o suç örgütünü çökertti!

İzmir polisi o suç örgütünü çökertti!
Yayınlama: 21.12.2023
A+
A-
İzmir’de, mağdurları ortak olma vaadiyle tuzağa düşüren, plakası kapatılan araç ile kaçıran, alıkoydukları ve silahla öldürmeye teşebbüs eden, haksız menfaat temin etmeye çalan suç örgütü çökertildi.

Ahmet A. isimli şahıs tarafından yönetilen suç örgütüne yönelik ilimiz genelinde yapılan operasyon kapsamında, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde,
İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğünün ortak çalışması neticesinde; Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yönetmek, Üye olmak  TCK 220/3 , Nitelikli Yağma TCK 149 , Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma TCK 109, Kasten Yarlama TCK 86, 6136 SKM suçlarını işlediği anlaşılan suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Şüpheli şahısların mağdurları ortak olma vaadiyle tuzağa düşürdükleri, plakası kapatılan araç ile kaçırdıkları, alıkoydukları ve silahla öldürmeye teşebbüs ettikleri haksız menfaat temin etmeye çalıştıkları anlaşıldı.

16.12.2023 tarihinde 6 şüpheli şahıs Narlıdere ilçesinde plakası kapalı araç ile dur ihtarına uymayarak kaçtıkları esnada Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kovalamaca neticesi yakalandı. Araç içerisinde alkoydukları mağdur şahısların da bulunduğu tespit edilmiş, şahısları kaçırmak için kullandıkları silahların bir kısmı ele geçirildi.

Soruşturmanın devamında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından suç örgütüne üye olan diğer şüpheli şahısların bulunduğu işyeri ve ikamet adreslerine operasyon gerçekleştirilmiş, 3 şahıs daha gözaltına alındı.

➡️ Operasyon sonucunda;

A.A, M.M.S, F.D, A.Ö, M.V, U.T, M.M.V, S.T ve M.Y isimli 9 örgüt üyesi yakalanarak gözaltına alındı.

9 şüpheli şahsın yakalanarak gözaltına alındığı operasyon kapsamında yapılan aramalar neticesinde toplam;

4 Adet Tabanca
66 Fişek
Muhtelif sayıda uyuşturucu nitelikli hap ele geçirildi.

Organize Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Silahlı Suç Örgütü Kurma TCK  220 / 3 suçundan işlemleri tamamlanarak adli mercilere sevk edilen 9 şüpheliden,

8 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI.

Ahmet A. Suç Örgütü çökertilerek faaliyetlerine son verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.