İzmir Film Festivali’nde Muhteşem Rekor.

İzmir Film Festivali’nde Muhteşem Rekor.
Yayınlama: 05.10.2023
A+
A-

ASİTEM/Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile gerçekleştirdiği 5.Uluslararası İzmir Film Festivali yurtiçi ve yurt dışı sinemaseverler tarafından oy yağmuruna tutuldu.

Türkiye’nin Oscar’ı olarak kabul edilen ve en iyilerin halk oylaması ile belirlendiği Uluslararası İzmir Film Festivali yine rekor üstüne rekor kırıyor.

Ana akım filmlerin yarıştığı ilk ve tek film festivali olan organizasyonun halk oylamasında kullanılan oy 7 milyonu aştı. 10 gün daha devam edecek oylamada ulaşılacak oy miktarı merakla bekleniyor.

Halkın festivali, halkın oylaması, halkın rekoru…

Halk oylamanın yanı sıra sektör oylamasının da büyük ilgi gördüğünü ve rekabetin üst seviyede geçtiğini söyleyen ASİTEM/Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muammer SARIKAYA “18-21 Ekim tarihlerinde yapılacak olan 5.Uluslararası İzmir Film Festivali’nde bu yıl da sinema ve dizi sektörünün yıldız isimleri halk oylamasında yer alıyor. Tüm dünyadan kullanılan 7 milyonun üzerinde  oyla bu yıl da en iyiler belirlenecek.

Düzenlenmeye başladığımız ilk yıldan itibaren yurt içi ve yurt dışından oy kullananların sayısında büyük patlama oluyor. Festivalimizin, Türk Sineması ve Dizi Sektörümüzün gördüğü ilgi de bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu yıl 2020 yılında ulaşmış olduğumuz 5 milyon oyu geçerek, 7 milyonun üzerinde oya ulaşmış olmak tüm ekibimizi gurur duymasını sağladı. Oy kullanan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Dünyanın dört bir yanından oy kullanılıyor.

Dünyanın dört bir yanında takip edilen Uluslararası İzmir Film Festivali’nin her geçen yıl daha büyük kitlelere ulaşarak İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin tanıtımına katkı sağladıklarını belirten Başkan Sarıkaya, “Her yıl olduğu gibi dünyanın farklı ülkelerinden birçok kişiye ulaşan Uluslararası İzmir Film Festivali, bu yıl da İsrail, Mısır, İspanya, Fransa, Brezilya, Rusya, Almanya, Hollanda, Birleşik Krallık, Kanada ve Japonya’dan oy yağmuruna tutuluyor. Dört bir kıtadan ismini sayamadığım kadar geniş bir yelpazeye ulaşan oy kullanımı Türk Filmleri ve dizilerinin, oyuncularımızın tüm dünyada ilgi ile takip edildiğini kanıtlıyor. Türk yapımı dizi ve sinema filmlerinin bu büyük başarısı bizim de büyük mutluluk duymamızı sağlıyor” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.