İZİKAD üyeleri Sezgin’i alkışlarla uğurladı

İZİKAD üyeleri Sezgin’i alkışlarla uğurladı
Yayınlama: 19.02.2024
A+
A-

Sezgin: “Projelerimizle iz bırakmaya çalıştık”

 

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, yaptıkları projelerle İzmir’de iz bırakmaya çalıştıklarını söyledi. İZİKAD’da Başkan Betül Sezgin döneminin son toplantısı SwissOtel Büyük Efes Urla Salonu’nda gerçekleştirildi. Dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, yeni üyelere de rozetleri takıldı.

İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç ile Sivil Toplum ile İlişkiler İzmir İl Müdürü Turgay Esen’in de katıldığı toplantıda Sezgin, “Tüm İZİKAD üyelerimizle birlikte, başta Türkiye’de bir ilk olan Girişimci İş Kadınları Federasyonu’nu kurmak olmak üzere, ulusal ve uluslararası gerçekleştirdiklerimiz projelerle İz bırakmaya çalıştık” dedi. Sezgin toplantıda ayrıca Akdeniz Havzası İş Dünyası Zirvesi’ni de değerlendirdi.

“Akdeniz Stratejik Ortaklık Merkezi kurulacak”

Yaptığı sunumda Akdeniz bölgesinin iş dünyasını,  STK’larını, Ticaret ve Sanayi Odalarını, Üniversiteleri, Gençlik örgütlerini, Yaratıcı Endüstri Sektörü aktörlerini  bir araya getiren zirvenin, son derece başarılı geçtiğinin altını çizen Sezgin, Zirve sadece şehrimize değil ülkemize de  katkı sağladığını, diplomasi etkinliği ve sivil diyalog geliştirmekte çok başarılı olduklarını bu Zirve’ye destek veren tüm İZİKAD üyelerine de teşekkür etti. Zirve’ye etkin isimleri getirdiklerini ve yapılan ikili görüşmelerden de üyelerinin iş bağlantıları gerçekleştirdiklerini vurgulayan Sezgin, “Zirvenin en büyük sonucu, İZİKAD öncülüğünde Akdeniz Havzası’nın sürdürülebilir geleceği ve ticareti hedefinde bir koordinasyon ve işbirliği sağlamak için Akdeniz Stratejik Ortaklık Merkezi kurulması projesi oldu. Bu proje için çalışmalara başladık. Bu merkezin kurulması ile Akdeniz bölgesindeki ticaretin gelişmesi ardından kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ile bölgede barışın sağlanmasına katkı hedefliyoruz” dedi.

“Gençleşen dernek yoluna devam edecek”

Yönetime ve üyelere teşekkür eden ve İZİKAD Başkanlığı yaptığı dönemde yeni projelerle derneği daha ileri noktalara taşımayı amaçladıklarını, burada da başarılı işlere imza attıklarının altını çizen Sezgin, İZİKAD’ın yeni dönemde gençleşen bir dernek olarak yoluna devam edeceğini kaydetti.  İZİKAD’ın daha güzel ve teknolojik projelerle hem üyelerine hem de İzmir’e katkı sağlayacağını belirten Sezgin, yeni seçilecek yönetime de başarılar diledi.

ŞİİR İLETİŞİM AJANSI 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.