Hürkuş’a kardeş geliyor

Hürkuş’a kardeş geliyor
Yayınlama: 28.02.2024
A+
A-

Küllerinden doğan TOMTAŞ havacılıkta yeni başarılara imza atacak: ‘Hürkuş’a kardeş geliyor

Türkiye’nin ilk uçak fabrikası olarak 1926’da kurulan Tayyare ve Motor Türk Anonim Şirketinin (TOMTAŞ) adını yaşatan TOMTAŞ Havacılık ve Teknoloji AŞ’nin İcra Kurulu Üyesi Ali Ekşi, “TOMTAŞ önümüzdeki 10 yıl içerisinde ortağı olan TUSAŞ’ın bundan önceki birikimlerinden de istifade ederek, TUSAŞ ile beraber geliştireceği özgün Hürkuş gibi hafif taarruz ve eğitim uçağı benzeri bir platformu inşallah tasarlayıp, geliştirip ve üretip 10 yıl içerisinde göklere çıkaracak” dedi.

Türkiye’nin ilk uçak fabrikası olarak 1926’da kurulan Tayyare ve Motor Türk Anonim Şirketinin (TOMTAŞ) adını yaşatan TOMTAŞ Havacılık ve Teknoloji AŞ’nin İcra Kurulu Üyesi Ali Ekşi, “Nasıl ki 100 sene önce Kayseri’de başlayan bu faaliyet Kayseri’de birçok ilke ve yeniliğe imza attı, bundan sonraki süreçte de havacılık ve savunma sanayiinde TOMTAŞ ve TOMTAŞ bünyesindeki başarı hikayesinde ortaya çıkacak yeni kuruluşlar ve bu tecrübe şehrimizi 21. yüzyıla taşıyacak” dedi.

Yüzde 49’u kamu, yüzde 51’i ise iş adamları ve sanayicilere ait olan TOMTAŞ Havacılık ve Teknoloji AŞ, 1926 yılında Kayseri’de kurulan ilk uçak fabrikasının ismini devam ettirerek, büyük başarılara imza atmayı hedefliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.