Günaltay Semt Merkezi hizmete açıldı

Günaltay Semt Merkezi hizmete açıldı
Yayınlama: 15.11.2023
A+
A-

Kadınları toplumsal yaşama katmak ve üretimde yer almalarını sağlamak için çaba harcayan Karabağlar Belediyesi, semt merkezlerinin sayısını hızla artırıyor. Bu bakış açısıyla projelendirilen Günaltay Semt Merkezi törenle hizmete açıldı. Göreve geldiğinde 4 olan semt merkezi sayısının Günaltay’la birlikte 19’a çıktığını vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Hedefimiz 58 mahallemizin tamamına bu merkezleri yaymak” dedi. Başkan Selvitopu, Günaltay sakinlerinin yıllardır beklediği pazaryeri için de müjdeli haberi vererek, “Pazaryeri yapacağımız alanın büyük bölümünü kamulaştırarak tapuyu aldık. Günaltay yakında moden bir kapalı pazaryerine ve kreşe kavuşacak” diye konuştu.

Günaltay Semt Merkezi önünde düzenlenen törene, Başkan Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, meclis üyeleri, muhtarlar, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileriyle ağırlığını kadınların oluşturduğu çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Psikoloğum oldu”

Törende ilk konuşmayı yapan mahalle sakini Birgül Akhanım, semt merkezlerinin sosyalleşmelerinde çok önemli bir rol oynadığını belirterek, “Bazı kadınlarımız çok uzak olduğu için bu merkezlere gidemiyordu. Şimdi tam da evimizin yakınına açıldı. Buralar bizler için motive yerleri. Açık söyleyeyim benim adeta psikoloğum oldu. Belediye başkanımıza böyle yerler açtığı ve kadınlara değer verdiği için çok teşekkür ederim” dedi.

Başkan Selvitopu’na çiçek vererek teşekkür eden Mahalle Muhtarı Sakine Özdem de, “Kadınlarımız ‘Bütün mahallelerde semt merkezi var bizde neden yok’ diye dert yanıyordu. Sağolsun başkanım bu binayı kiralayarak semt merkezi olmasını sağladı. Mahallem adına başkanıma ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.