Gümüşoğlu: Menderes’i spor kenti yapacağız

Gümüşoğlu: Menderes’i spor kenti yapacağız
Yayınlama: 02.01.2024
A+
A-

Geleceğin şampiyonlarını yetiştireceklerini belirten CHP Menderes Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, “Çocuklarımızı buluşturacağımız farklı spor dalları uyuşturucuya karşıda kalkan olacak” dedi.

SPOR KENTİ MENDERES

Sporda uluslararası başarılara ev sahipliği yapacaklarını vurgulayan Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, “Spor, sağlıklı ve başarılı bir toplumun olmazsa olmazı. Spor, sadece birkaç kişi için değil, toplumun tamamı için bir ihtiyaç. Spor, bir hobi ya da boş zaman etkinliği değil. ‘Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün her yaştaki insana ve özellikle gençlere tavsiye olarak verdiği bu sözü, spor yapan kişinin zihinsel olarak da sağlıklı olacağını anlatıyor. Menderes’te spor altyapısının geliştirilmesi, sporun herkes tarafından erişilebilir hale getirilmesi için çalışacağız. Spor kenti yapma hedefi doğrultusunda yürüteceğimiz çalışmalarla Menderes spor turizmine ev sahipliği yapacak”diye konuştu.

DOĞRU SPORA YÖNLENDİRECEĞİZ

Farklı performans ve yetenek ölçümleri yapacaklarına dikkati çeken Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, “Yurttaşlarımızın çocukluk çağında doğru spora yönlendirilmesi spor başarısı ve sevgisini destekliyor. Belediye olarak kentteki insanları spora teşvik etmek, sporla ilgili bir politika yürütmek durumundayız. Biz kentte sporun yaygın yapılmasının yanında erken yaşlardan itibaren yetenekli olduğu saptanan çocuklarımızın doğru yönlendirilmesini sağlayacağız. Menderes’te  daha fazla spor branşını destekleyeceğiz. Spor yapma hakkının evrensel bir hak olduğunun bilinciyle spor tesislerinin daha ulaşılabilir olmasını sağlayacağız. Herkesin yaşadığı mekânın yakınında bir spor tesisi, spor yapabileceği, yürüyüş yapabileceği alanlar oluşturacağız. Biz beton yerine yeşil alanlarda insanların hava almasını ve spor yapmasını belediyecilik açısından önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCUNUN PANZEHİRİ SPOR

Çocukluğunda başlayan sporcu kimliği nedeniyle kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu belirten CHP Menderes Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, “En popüler savunma sporlarını yapmaya küçük yaşlarda başladım. Siyah Kuşak 3. Dan sahibiyim. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde ettim. Viyana Üniversitesi’nde okurken Taekwondo ve Aikido dallarında hocalık yaptım. Hayatımın hiçbir döneminde uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklarım olmadı. Spor hormonları dengeli çalıştırarak kişinin kendini daha iyi hissetmesini, bir amaç edinmesini, bağımlılıktan uzak durmasını sağlar. Çocukluktan itibaren sporla ilgilenenler kendilerine koruyucu bir kalkan oluşturur. Sporla özgüven artar, empati yeteneği gelişir, olumsuz duygularla baş etme, zamanı iyi kullanma öğrenilir. Spor kişinin sıkıntı ve boşluklarıyla daha rahat baş edebilmesine yardımcı olur. Spor uyuşturucu ve diğer bağımlılıklara karşı panzehir etkisi yapar” diye konuştu.

Savunma sporu kıyafetlerini giyen Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, gençlerle bir süre antrenman yaptı. Başkan aday adayı Gümüşoğlu, genç sporculara projelerini de anlattı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.