Gökçekaya paylaştı: Çiğli Anadolu caddesi için büyük proje hazır

Gökçekaya paylaştı: Çiğli Anadolu caddesi için büyük proje hazır
Yayınlama: 16.03.2024
A+
A-

Cumhur İttifakı Çiğli Belediye Başkan Adayı Murat Gökçekaya, sosyal medya hesabından, 2008 yılında yapılan Battı – Çıktı’nın yeniden düzenleneceğini duyurdu.

 

AK Parti Çiğli Belediye Başkan Adayı Murat Gökçekaya,  paylaştığı proje tanıtım videosuyla;  Çiğli’nin kalbi olan, çarşının aktifliğini, verimliliğini öldüren, esnafın ve de vatandaşın şikayetçi olduğu 2008 yılında yapılan Battı – Çıktı’nın yeniden düzenleneceğini  söyledi. Düzenlemenin Büyükşehir adayı Hamza Dağ ile birlikte yapılacağını söyleyen Gökçekaya, yayınladığı video da, projenin teknik detayını paylaşmanın yanı sıra mevcut Battı Çıktı’nın doğu başlangıcının geriye çekilip, batı yönünün de uzatılacağını belirtti.

 

‘’Araçlar da yayalar da rahatlayacak’’

Gökçekaya, proje hakkında müjdesi olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı: “ Anadolu çarşısındaki bu düzenlemeyle; oldukça uzun ve geniş bir cadde elde edilmiş olacak; hem geliş-gidiş yönünde çift şerit hem de yayalar için geniş kaldırım imkanı olacak.’’

 

‘’Çiğli’nin yeni yüzü yenilenmiş caddesi olacak’’

Başkan adayı Gökçekaya; ‘’Ayrıca yeniden dizayn edilecek cadde de  yürüyüş ve dinlenme noktalarıyla bir çeşitlilik oluşacak hem de  etkinlik noktalarıyla zenginleştirilmiş olacak. Çiğli, yenilenmiş, modern caddesiyle kendi vitrinine kavuşmuş, Çiğlililer de misafirlerini ağırlayacakları, modern bir etkinleşme yoluna sahip olmuş olacaklar.’’ dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.