Gökçekaya: ‘’Çiğli hem çöpü çekiyor hem en yüksek atık parasını ödüyor

Gökçekaya: ‘’Çiğli hem çöpü çekiyor hem en yüksek atık parasını ödüyor
Yayınlama: 02.03.2024
A+
A-

Cumhur İttifakı’nın Çiğli Belediye Başkan Adayı Murat Gökçekaya’nın Harmandalı Seçim Ofisi açıldı. Açılışta konuşan Başkan Adayı Gökçekaya, seçildiği takdirde hayata geçirmeyi planladığı projelerini sıralarken, bölgenin en önemli meselesi olan Harmandalı Çöplüğü’nü kesinlikle kaldıracaklarını söyledi. Gökçekaya, “Çiğli  hem çöpün, atık suların ve çamurun  kokusunu çekiyor hem de en yüksek atık parasını ödüyor. Biz buna son vereceğiz.” dedi.

 

Harmandalı halkını yoğun katılımı ile gerçekleşen seçim ofisi açılışında konuşan Çiğli Belediye Başkan Adayı Murat Gökçekaya, mahallelinin isteklerini cevaplarken projelerinden bazılarını da dile getirdi. Gökçekaya şunları söyledi: “Çöp alanı kapatılacak farklı bölgelere depolamalar yapılacak. 5 yıl içinde Harmandalı çöp sorunun çözeceğim. Bütün çöpü Çiğli’ye yüklemişler. Yukarıda katı atık, sahilde atık su var. Çiğli 30-40 yıldır bunu çekiyor. Harmandalılar çöpün içinde yaşıyor. Yeter artık. Çöp bizde ama en çok katı atık parası bizde. Çöpü, kokuyu ve toprak kaymasını çeken biziz. Bu çöpün bizden alınması lazım. Geldiğimizde çöpü kaldıracak ve katı atık parasında da yüzde 50 indirim sözünü veriyorum. Ben buranın çocuğuyum. Bu iş kaldırıncaya kadar sokaklardayız.”

 

Harmandalı kentsel imar planlarına da değinen Gökçekaya, “Ben bunu anlamıyorum. Bu mahalle neden cezalandırılır? Belediye kanunlar çerçevesinde planları yapar askıya çıkartır. Ama bunu yapamadılar. Sizi mağdur ettiler. İmar planlarını kentsel dönüşümü çözecek benim. Buradan uçaklar geçiyor deniyor ama 14 senedir bir sorun çözülmez mi? Mahallelinin derdi benim derdim dersen çözülür. Ben takipçisiyim. Bana destek olun ben bunu çözeyim. Sizinle geldim, sizinle yöneteceğim.” dedi.

 

Harmandalı bölgesinde bir adet ATM bile olmadığını öğrendiğini ifade eden Gökçekaya, “Bir ATM olmaz mı? Evka 2 de 9 tane var burada bir tane bile yok. Ben muhtarlarımla çalışacağım. Onların yanında olduğumu bilsinler. Bizim sistemimizde bir sorumlu olacak. O muhtarlarla bağlantıda olacak. Ben de sık sık geleceğim. Göçler İdaresi tarafında 15 bin metrekarelik bir gençlik merkezi de yapıyoruz. Ayrıca Çiğli’nin mezarlığı da yok. Tüm Çiğli’nin mezarlığını yapacağım. İnsanlar vefat eden yakınlarını kolayca ziyaret etsinler.” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.