GGYD İzmir’den “Üyelerle Buluşma” etkinliği

GGYD İzmir’den “Üyelerle Buluşma” etkinliği
Yayınlama: 22.01.2024
A+
A-

GGYD İzmir Başkanı Çeker:

“2024 yılının ilk yarısı zorlu, ikinci yarısı daha olumlu geçecek”

Çeker: “Karamsar olmayacağız, çok çalışacağız”

 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) İzmir Şubesi, ‘GGYD İZMİR 4. Üye Buluşmaları’ toplantısını Bornova STK Yerleşkesi’nde yaptı. EkonometristAli Ongan’ın ‘Yatırım Psikolojisi’ sunumu ile katılım sağladığı etkinlikte, GGYD İzmir Şube üyeleri arasında B2B görüşmeler de yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan GGYD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çeker, bu buluşmaların üyelerin kaynaşması, birbirini daha yakından tanıması ve iş ilişkilerini güçlendirmesi açısından son derece faydalı olduğunu söyledi. 2023 yılında dernek içi 30 milyon TL’lik bir iş hacmine ulaştıklarını söyleyen Çeker, “Önümüzdeki senelerde bu iş hacmini daha da yukarıya çekmek zorundayız. Biz de bunun için çalışıyoruz” dedi.

Çeker: “2024 yılın ikinci yarısından umutluyuz”

2024 yılını da değerlendiren GGYD İzmir Başkanı Çeker, 2023 yılının zor bir yıl olduğunu vurgulayarak, “2024 yılı da kolay olmayacak. Bu sebeple daha çok çalışmalıyız. Karamsar olmayacağız, umutsuz olmayacağız” dedi.Yılın ilk 6-8 ayının zor geçeceğini ifade eden Çeker, “Bu süreçte finansal olarak güvenli adımlar atarak, doğru firmalarla çalışarak, Pazar payını ve pozisyonunu korumaya odaklanmak durumundayız. Bu 8 ayın sonunda piyasaların biraz daha rahatlayacağını ve pastadan alınan payların artacağını düşünüyorum” diye konuştu.

GGYD İzmir Şubesi Başkan Vekili İlker Şeker 1 yıllık süreçte GGYD İzmir Şubesi olarak yürüttükleri faaliyetleri anlatırken, kız çocuklarının eğitimi için kurulan fon olan Nilfüferler Yetişiyor’u da Şube Genel Sekreteri Yönetim Kurulu Üyesi İlkay Karapınar Anlattı.

Ekonometrist Ali Ongan ise VİOP, Foreks, BİST ve Dünya borsalarında hisse alım satımın ayrıntılarını üyelerle paylaştı. Yatırım stratejilerinden bahseden Ali Ongan, “İyi bir trader olmak istiyorsanız psikolojinizi güçlü tutmanız gerekiyor. Strateji, teknik analiz, temel analiz elbette gerekli ama bu sürecin en önemli ayağı sizin psikolojiniz” dedi. Toplantı, üyelerin B2B görüşmeleri sonrası sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.