Gazeteciler için eğitimler başlıyor

Gazeteciler için eğitimler başlıyor
Yayınlama: 07.02.2024
A+
A-

** İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC), Avrupa Birliği(AB) hibe destek programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi Şubat- Mayıs 2024 dönemi eğitimleri          26 Şubat’ta  düzenlenmeye başlayacak.

Ücretsiz ve yüz yüze yapılacak eğitimlerin son kayıt tarihi 22 Şubat.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’nin ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ kapsamında kurulan İGC Basın Akademisi eğitimleri başlıyor.

 

Uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitim başlıkları Görsel İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Dijital Medya ve Yapay Zeka Uygulamaları ve Haber Atölyeleri olacak.

Gazetecilerin ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katılabileceği eğitimler, haftada bir gün, 19.00 – 21.00 saatleri arasında, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile yürütülen proje kapsamında toplam 12 hafta sürecek eğitimler 21 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek. Eğitimlere kendini geliştirmek isteyen tüm gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri katılabilecek. Bir gazeteci seçtiği iki eğitimi alabilecek. Son kayıt tarihi 22 Şubat 2023.

 

Eğitim İçerikleri

Dijital Medya ve Yapay Zeka Uygulamaları eğitimi her Pazartesi günü saat 19.00-21.00 arası verilecek. İnternet habercilik tekniklerinin anlatılacağı eğitimde katılımcılar uygulamalı olarak dijital medya entegrasyonu, SEO uyumlu haber yazma tekniklerini ve yapay zeka araçlarını öğrenecek.

                                                                                          

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.