EGİKAD 2024’te yurtdışı projelerine ağırlık verecek

EGİKAD 2024’te yurtdışı projelerine ağırlık verecek
Yayınlama: 04.01.2024
A+
A-

EGIKAD Üyeleri yeni yılı gerçekleştirdikleri Biz Bize toplantısı ile Alyans Küçük Kulüp’te hep birlikte karşıladı. EGİKAD’ın Geçmiş dönem başkanları ve Kurucu Başkanı Işın Yılmaz’ın da katıldığı gecede, EGİKAD üyelerinden Aslı Bencan Numeroloji ile ilgili sunum yaparak 2024 de hayatımıza etki edecek sayıların anlatımını gerçekleştirdi.

Yemekte konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, 2023 yılındaki dernek faaliyetlerini anlattı. Yeni yılda bu yıl yurtdışındaki çalışmalara ağırlık vereceklerini açıklayan Aşkıner, Uluslararası düzeyde ses getiren projeleri hayata geçirmek istediklerini söyledi.

2023 yılında dernek olarak çok başarılı projelere imza attıklarını belirten Aşkıner, “İzmir Valiliği Koordinasyonunda İzmir Ekonomi Üniversitesi, İngiliz, Portekizli ve Romen ortaklarla birlikte gerçekleştirdiğimiz, 2021 yılında başlayan MIRA- Creative Women in Labor Market Avrupa Birliği Projesi ile EGIKAD’ın koordinatörü olduğu İspanyol, Yunanlı, Litvanyalı ortaklarla gerçekleştirilen DAS-Digital Age Skills EU projesi öne çıkan projelerimiz oldu” dedi.

Her iki projeyi de başarı ile geçen yıl tamamladıklarını ifade eden Aşkıner, özellikle DAS Projesi’nin kapanışının uluslararası partnerlerin de katılımı ile İzmir’de yapılmış olmasının çok önemli olduğuna dikkat çekerek “Hem yabancı ortakların İzmir’deki iş kadını potansiyelini görmeleri hem de EGİKAD üyeleriyle beraber dışarıdan katılan iş kadınlarına projenin tanıtılması ve sürdürülebilirliği açısından çok önemli bir kapanış toplantısı oldu” dedi. 2 Şubat’ta yapılan İzmir İktisat ve Kadın Kongresi’nde açılış konuşmalarını yapan 4 ev sahibi dernekten birisi olduklarını vurgulayan Aşkıner, “100.Yaşında İZMİR KADINLAR KONGRESİ” kitabında EGİKAD Başkanı olarak konuşmamın yer almasıEGIKAD için çok büyük bir gurur oldu” dedi.

Başkanlık döneminin Cumhuriyetin 100. kuruluş yılına denk gelmesi dolayısı ile İZİKAD ile ortaklaşa yapılan Cumhuriyet Balosunun, İzmir’in iki önder işkadını derneklerinin gücünü göstermesi açısından çok etkili olduğunu söyleyen Aşkıner, “İzmirli Cumhuriyet kadınlarına yakışan bir ilki gerçekleştirdik. Bunun yanında EGİKAD’ın kuruluşunun 15.yılı dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Valiliği ve İzmir’in belli başlı Oda ve dernek başkanlarının katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Kutlama Balosu’nun da 2023’de yaptığımız önemli ve iz bırakacak faaliyetlerden biri oldu” diye konuştu.

“Yurt dışı temaslarımız artacak”

2024 yılında EGIKAD’ın yurtdışı ziyaretlerine ağırlık vereceğini belirten Aşkıner, “Aralık ayında UFM (UNION FOR MEDITERRANEAN) Yatırım ve Ticaret Forumu’na panelist olarak davet edilen tek Türk girişimci oldum. Bu bana büyük bir onur verdi. Brüksel’de Türk Büyükelçiliğine de ziyaret ettim. Yine EGİKAD üyelerinden Yıldız Tozoğlu’da Çin’deki Guanzou Türk Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Ben de 30 yıllık ihracatçıyım. İşlerini yurtdışına taşımak ve ihracata başlamak isteyen üyelere bu konuda mentörlük ve önderlik ederek sektörel bazda farklı ülkelere ticaret heyetleri göndereceğiz” dedi.

Yurtdışı temsilciliklerimize ziyaretlerin sayısını arttırmak istediklerini de ifade eden Aşkıner, “Özellikle ateşeliklerimiz kanalı ile hedeflediğimiz ülkelere üyelerimizle birlikte katılmak ve sektörel B2B’ler düzenlemek 2024 yılındaki en büyük hedeflerimizdir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.