Egeli İletişimciler 2024 yılını “Çocuk Dergileri Sergisi” ile açıyor

Egeli İletişimciler 2024 yılını “Çocuk Dergileri Sergisi” ile açıyor
Yayınlama: 04.01.2024
A+
A-

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri tarafından “Yazılı Basında Dergicilik” dersi ve “Çocuk Dergiciliği Atölyesi” kapsamında düzenlenen “1. Uluslararası Çocuk Dergiciliği Sergisi”, 10-19 Ocak 2024 tarihlerinde öğrencilerin beğenilerine sunulacak. 2024 yılının ilk etkinliği olan sergiye, 11 grup olarak 80 gazetecilik bölümü öğrencisi tasarladıkları dergileriyle katılacak.

Serginin uluslararası küratörlüğünü üstlenen Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Çatalcalı Ceylan; etkinlik ile çocuk dergiciliği alanına yönelik öğrencilerin farkındalıklarının artırılacağını ve öğrencilerin bu alana dair bilgi düzeylerinin yükseltileceğini söyledi.

Çocuk Dergiciliği Atölyesinin devamı olarak düzenlenen serginin oluşmasında ve öğrencilerin çalışmalarının desteklenmesinde, TRT Çocuk Dergisi Editörü Rahmet Yılmaz, Kardelen Çocuk Dergisi Elif Tokkal ve Aile Çocuk Dergisi Editörü Kevser Yılmaz’ın katkıları olduğunu belirten Doç. Dr. Çatalcalı Ceylan, “Üretilen çalışmalar konuklar tarafından da değerlendirildi. Bu atölyeye katılan öğrenciler için büyük bir şans oldu. ilk kez formasyon hakkı kazanan öğrencilere de önemli bir deneyim sağladı” dedi. Ayrıca sergiyi destekleyen EÜ Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) tarafından,  katılımcı 80 öğrenciye sertifika verilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.