CHP’li Turan’dan “Eşit işe eşit ücret” mesajı

CHP’li Turan’dan “Eşit işe eşit ücret” mesajı
Yayınlama: 04.03.2024
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan, yeni haftaya Ödemiş Belediyesi işçileriyle başladı. Tüm belediye işçileri için “Eşit işe eşit ücret” vurgusu yapan Turan, Ödemiş’in 99 mahallesine hizmet için her bir işçinin emeğine ihtiyaç duyduklarının altını çizdi. Belediye işçilerine “Hiçbir endişeniz olmasın” diye seslenen Turan, bugün olduğu gibi yarın da emeğin ve emekçinin yanında olacaklarını söyledi.

Ödemiş’in merkezi ve kırsalında yüksek bir tempoyla çalışmalarını sürdüren CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan, günün ilk ışıklarında Ödemiş Belediyesi Destek Hizmetleri Şantiyesi’nde farklı birimlerden belediye işçileriyle buluştu. CHP Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve Belediye Meclisi Üyesi adaylarının da eşlik ettiği ziyarette işçilere seslenen Turan, “Sizler Ödemiş Belediyesi’nin sahada görünen yüzü, sahadaki gücüsünüz. Yazın sıcağında kışın soğuğunda en zorlu şartlarda dahi Ödemiş’e alın teriyle hizmet ediyorsunuz. Burada özverinizle ve emeklerinizle evinize helal ekmek götürmenin mücadelesini veriyorsunuz. Biz bu mücadelede bugün olduğu gibi yarın da yanınızda olacağız. Yeni dönemde buradaki her bir çalışma arkadaşımızın emeğine ihtiyacımız olacak. Ödemiş’e hizmet için var gücüyle çalışan her bir işçimizle 1 Nisan’dan itibaren çok daha önemli çalışmalara imza atacağımıza olan inancım tam.

“HİÇBİR ENDİŞENİZ OLMASIN”

Kim ne derse desin; bizim kafamızın arkasında başka hiçbir hesap yok. Bizi tanıyanlar zaten bilir. Bizim kimseyle ilgili bir önyargımız yok. Sizin emeğinizi ve ekmeğinizi korumak, haklarınızı korumak ve iyileştirmek önceliğimizdir. Hiçbir endişeniz olmasın. Kimsenin emeğiyle ve ekmeğiyle oynayacak bir anlayışta olmadık, olmayacağız. İşini layığıyla yapan, alın teri döken tüm çalışma arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Sizleri de bu endişelerden uzakta tutmak ve haklarınızın güvencesi olmak bizim görevimizdir.

Bu anlamda da ‘Eşit işe eşit ücret’ anlayışını belediyemize hakim kılmak istiyoruz. Yani geçici süreli istihdam edilen arkadaşlarımızın da Belediye Personel Ltd. Şti. bünyesine dahil edilmesini böylelikle sendikal haklara kavuşmalarını, herkesin eşit işe karşılık eşit ücret almasını hedefliyoruz.

“AYNI İŞİ YAPANLARIN FARKLI ÜCRET ALMASI SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL”

Aynı işi yapanların farklı ücret alması durumu sürdürülebilir bir durum değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bunda sonra da işçilerimizin emeklerinin karşılığını tam zamanında ve eksiksiz şekilde verme anlayışını da sürdüreceğiz. İşçilerimizin ve ailelerinin refah seviyesini yükseltmek, mevcut derin ekonomik krizin içinde belediyemizin imkanları ölçüsünde haklarını iyileştirmek elbette hedeflerimiz arasındadır. Tüm işçilerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Yeni dönemde birlikte çok güzel hedeflere yürüyeceğiz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.